Hel lägenhet

Las Palmas Premium Beach Condo

Boendeklass: 2

Fotogalleri för Las Palmas Premium Beach Condo

En pool med en bro, palmer och solstolar.
Ett modernt kök med ett kylskåp i rostfritt stål, bänkskivor i granit, en inbyggd köksö och en fläktkåpa i rostfritt stål.
Ett modernt vardagsrum med en soffa, ett soffbord och en matplats.
Ett modernt vardagsrum med en matplats, stora fönster och utsikt över palmer.
Ett område vid poolen med ett bord och stolar, utsikt över havet och palmer.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Utsikt mot stranden

Lägg till datum för priser

Om boendet

Las Palmas Premium Beach Condo

  • Lägenhet i Puente del Mar
  • Las Palmas Premium Beach Condo erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • Lokal matleveranstjänst
  • Om rummen
  • Alla rum hos Las Palmas Premium Beach Condo kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi och värdeförvaringsskåp.

Liknande boenden

Om området

Denna lägenhet ligger nära stranden i Puente del Mar, en stadsdel i Acapulco. Diana jägaren och La Quebradas klippor är viktiga sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Playa de Papagayo. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Arena GNP Seguros eller Acapulco konventcenter. Gå till vår reseguide för Acapulco
Se fler lägenheter i Acapulco
Karta
10 Costera de las Palmas, Bali 205, Acapulco de Juárez, GRO, 39897

I närheten

  • Ett flygbildsbild av en kuststad med ett tätbebyggt område, en stor park med en flaggstång och en strand med parasoller.
    Playa de Papagayo
    40 min med bil - 40.7 km
  • Boulevard de las Naciones
    7 min till fots - 0.6 km
  • La Isla Shopping Village
    10 min till fots - 0.9 km
  • Forum de Mundo Imperial
    12 min till fots - 1.0 km
  • Arena GNP Seguros
    28 min med bil - 9.7 km

Ta sig runt

  • Acapulco, Guerrero (ACA-General Juan N. Alvarez Intl.) - 4 min med bil

Restauranger

  • Comedor Mundo Imperial
    14 min till fots
  • Carnivore
    17 min till fots
  • Juan Valdez Cafe
    19 min till fots
  • Mizumi
    13 min till fots
  • Shu
    10 min till fots

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Las Palmas Premium Beach Condo ?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Las Palmas Premium Beach Condo husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Las Palmas Premium Beach Condo ?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Las Palmas Premium Beach Condo ?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 19.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Las Palmas Premium Beach Condo ?

Utcheckning sker senast klockan 15.00.

Var ligger Las Palmas Premium Beach Condo ?

Denna lägenhet med direkt tillgång till stranden i Puente del Mar ligger en kvarts promenad från Boulevard de las Naciones, Forum de Mundo Imperial och La Isla Shopping Village. Barra Vieja-stranden och Laguna Tres Palos ligger också 5 km härifrån.