Hel lägenhet

Prime Walkable Location! Ocean City Studio

Boendeklass: 3

Fotogalleri för Prime Walkable Location! Ocean City Studio

En hotellobby med ett klinkergolv, en trappa och en receptionsdisk.
Ett rum med möbler i rotting, ett trägolv och en dörr med skylten ”förråd”.
Ett kompakt sovrum med en säng, en takfläkt, en liten köksdel och ett konstverk som hänger på väggen.
Ett modernt kök med inbyggd mikrovågsugn, kaffebryggare, brödrost och vattenkokare.
Interiör

Hel lägenhet

1 badrumSovplats för 223 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 3 373 kr
inklusive skatter och avgifter
4 nov. – 5 nov.

Lägg till datum för priser

Om boendet

Prime Walkable Location! Ocean City Studio

  • Denna lägenhet ligger nära Ocean City Boardwalk
  • Prime Walkable Location! Ocean City Studio erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • En hiss, en rökfri anläggning och böcker
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Prime Walkable Location! Ocean City Studio har bekvämligheter som luftkonditionering.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter:
    • Badrum med badkar eller duschar
    • Kök, diskmaskiner och mikrovågsugnar

Hotellbekvämligheter

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Pappersservetter

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch

Underhållning

  • Böcker

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna lägenhet ligger i Central, ett område i Ocean City. Resenärer som vill uppleva lite kultur kan besöka Boardwalk Hall, och om du har shopping på programmet rekommenderas Ocean City Boardwalk och Atlantic City Boardwalk. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Carey-stadion eller Surf Stadium. Gå till vår reseguide för Ocean City
Se fler lägenheter i Atlantic City
Karta
Ocean City, NJ

I närheten

  • En strandpromenad med en byggnad som liknar ett slott, amerikanska flaggor och en strand i bakgrunden.
    Ocean City Boardwalk
    3 min till fots - 0.3 km
  • En snötäckt strand med ett trästaket, ett pariserhjul och byggnader i bakgrunden.
    Ocean City Beach
    5 min till fots - 0.4 km
  • En kuststad med en strand, en strandpromenad och industriella byggnader.
    Ocean City Music Pier
    5 min till fots - 0.4 km
  • En bild tagen från luften som visar en väl upplyst nöjespark på natten, med olika åkattraktioner och andra sevärdheter.
    Playland's Castaway Cove
    6 min till fots - 0.6 km
  • OC Waterpark
    2 min till fots - 0.2 km

Ta sig runt

  • Absecon Station – 29 min med bil
  • Atlantic City, NJ (ACY-Atlantic City Intl.) - 38 min med bil

Restauranger

  • Manco & Manco Pizza
    6 min till fots
  • Ocean City Coffee Company
    6 min till fots
  • Curly's Fries - Colony Walk 2003
    8 min till fots
  • Holiday Coffee
    1 min till fots
  • Ocean Cafe
    5 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Prime Walkable Location! Ocean City Studio husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Prime Walkable Location! Ocean City Studio?

Enligt uppgifter från den 21 okt. 2026, startar priserna från 3 373 kr för en natts vistelse för två vuxna på Prime Walkable Location! Ocean City Studio den 4 nov. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Vilka är incheckningstiderna för Prime Walkable Location! Ocean City Studio?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Prime Walkable Location! Ocean City Studio?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Prime Walkable Location! Ocean City Studio?

Denna lägenhet i Central ligger fem minuters promenad från OC Waterpark och Ocean City Boardwalk. Haunted Golf och Shriver's Salt Water Taffy & Fudge ligger också tio minuter härifrån.