Hel semesterbostad·Privat värd

Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi

Fotogalleri för Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi

En uteservering med ett träbord för fyra personer, omgiven av stenmurar och krukväxter.
Ett sovrum med en säng, ett nattduksbord, en lampa, en inramad tavla på väggen och utsikt över badrummet.
Ett kök med träskåp, en gasspis, en upphängd hylla med köksredskap och ett fönster med utsikt.
Boendeområde
Ett rymligt vardagsrum med ett matbord i trä, röda soffor och en öppen spis.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Hel bostad

3 sovrum4 badrumSovplats för 8

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Grill

Lägg till datum för priser

Om boendet

Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi

  • Om boendet
  • Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
  • Grillar
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi erbjuder bekvämligheter såsom internetanslutning.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i alla rum:
    • 3.5 badrum med duschar och badkar eller duschar
    • Kök, kylskåp och diskmaskiner

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i huset: wi-fi

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Hummer/krabbtina
  • Kaffekvarn
  • Kryddor
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 3,5 badrum
  • Badkar eller dusch
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utomhus

  • Grill

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Platser anvisade för rökning

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Om området

denna semesterbostad ligger i Banon. Valvital - Montbrun-les-Bains Thermal Baths och Aroma'plantes kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Parc naturel régional du Luberon och Baronnies Provençales regionala naturpark. Haute-Provences observatorium och Fondation Blachère är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Banon
Se fler semesterbostäder i Banon
Karta
Banon, Alpes-de-Haute-Provence

I närheten

  • En historisk stad som ligger på en sluttning, med gamla byggnader och frodig grönska.
    Parc naturel régional du Luberon
    8 min med bil - 11.1 km
  • En stenbro över en flod, omgiven av frodig grönska och med ett bergigt landskap i bakgrunden.
    Baronnies Provençales regionala naturpark
    21 min med bil - 24.2 km
  • En röd sandstensklippa med gles vegetation och en klarblå himmel.
    Colorado Provencal
    31 min med bil - 29.2 km
  • Abbaye de Valsainte
    13 min med bil - 13.9 km
  • Haute-Provences observatorium
    29 min med bil - 26.6 km

Ta sig runt

  • Manosque-Greoux-les-Bains station – 33 min med bil

Restauranger

  • Café du midi
    12 min med bil
  • Restaurant Du Jardin De L’abbaye De Valsaintes
    12 min med bil
  • La Suite
    2 min till fots
  • Oppdette
    12 min med bil
  • Les Riches Heures Musicales Rotonde
    12 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi?

Denna semesterbostad i Banon ligger 9,2 km från Parc naturel régional du Luberon och mindre än två mil från Baronnies Provençales regionala naturpark och Haute-Provences observatorium. Colorado Provencal och Valvital - Montbrun-les-Bains Thermal Baths ligger också mindre än tre mil härifrån.

Recensioner för Maison de Ramparts du 17e Avec Jacuzzi

Recensioner

9,6

Enastående