Privat värd

Falcon Jungle Resort

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 240 kr
inklusive skatter och avgifter
6 juli – 7 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Deluxe-rum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng

Premium-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lyxrum

  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Falcon Jungle Resort ligger i Sarupeta. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Manas Wildlife Sanctuary och Royal Manas National Park. Gå till vår reseguide för Barangabari
Karta
Barengabari Manas National Park Baksa, Sarupeta, Assam, 781315

I närheten

  • Ett noshörningsdjur som står vid ett vattendrag.
    Manas Wildlife Sanctuary
    1 min till fots - 0.0 km

Ta sig runt

  • Sorupeta station – 53 min med bil

Om boendet

Falcon Jungle Resort

  • Om boendet
  • Falcon Jungle Resort erbjuder bekvämligheter som en terrass och en trädgård.
  • Detta hotell erbjuder även följande förmåner:
  • En dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Samtliga 85 gästrum kan ståta med bekvämligheter såsom luftkonditionering.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Privat badrum
  • Tofflor

Mer

  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Checka in från: 11.00. Checka in fram till: 12.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Falcon Jungle Resort husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Falcon Jungle Resort?

Enligt uppgifter från den 5 juli 2026, startar priserna från 240 kr för en natts vistelse för två vuxna på Falcon Jungle Resort den 6 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Falcon Jungle Resort?

Detta boende har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Falcon Jungle Resort?

Checka in från: 11.00. Checka in fram till: 12.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Falcon Jungle Resort?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Falcon Jungle Resort?

Detta hotell ligger i Sarupeta, precis intill Manas Wildlife Sanctuary och 41,1 km från Ganakkuchi Satra.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

9,0

Underbart