Hel lägenhet·Privat värd

Apartement F3 en bas de Villa

Fotogalleri för Apartement F3 en bas de Villa

Ett kustlandskap med en strand, en liten byggnad och en skogbeklädd kulle i bakgrunden.
En tvåvåningsbyggnad med en gul fasad, många fönster och en grund av sten.
En smal hall med lila väggar och ett klinkergolv som leder fram till en dörr längst ner.
Ett kök med en väggbeklädnad av sten, en mikrovågsugn, ett kylskåp och ett fönster med fönsterluckor.
Ett rum med en lila vägg, en grå soffa, en väggmonterad tv och ett fönster.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

2 sovrum1 badrumSovplats för 5

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Gratis wi-fi
  • Parkering tillgänglig
  • Grill

Lägg till datum för priser

Om boendet

Apartement F3 en bas de Villa

  • Lägenhet vid floden
  • Apartement F3 en bas de Villa erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
  • Grillar och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Apartement F3 en bas de Villa har bekvämligheter såsom gratis wi-fi och matbord.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Kök med kylskåp, mikrovågsugnar och ugnar
    • Altaner eller lanaier, utebelysning och spishällar

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 badrum
  • Handdukar tillhandahålles

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • Tv

Utomhus

  • Grill
  • Veranda/uteplats

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Höjdpunkter i området

  • På landet
  • Vid en flod

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Om området

Denna lägenhet ligger på landet och vid floden i Basse-Pointe. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Martinique regionala naturpark och Morne Quatre-Vingts, och Saint James Rum Museum och Banana Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna. Gå till vår reseguide för Basse-Pointe
Se fler lägenheter i Basse-Pointe
Karta
Basse-Pointe, La Trinité

I närheten

  • En liten ö med bergig terräng och gles vegetation mitt ute i ett stort hav.
    Martinique regionala naturpark
    1 min till fots - 0.0 km
  • Habitation Fonds Saint-Jacques
    42 min med bil - 27.9 km
  • Saint James Rum Museum
    45 min med bil - 30.2 km
  • Banana Museum
    52 min med bil - 33.3 km
  • Plage de l'Anse Turin
    57 min med bil - 33.0 km

Ta sig runt

  • Fort-de-Frankrike (FDF-Martinique Aime Cesaire Intl.) - 71 min med bil

Restauranger

  • Tante Arlette
    16 min med bil
  • Pizzeria Les Palmiers
    14 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Apartement F3 en bas de Villa husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Apartement F3 en bas de Villa?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Apartement F3 en bas de Villa?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Apartement F3 en bas de Villa?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Apartement F3 en bas de Villa?

Denna lägenhet vid floden ligger på gångavstånd från Martinique regionala naturpark och 3,5 km från Distillerie J M. Morne Quatre-Vingts och Anse Charpentier-stranden ligger också mindre än två mil härifrån.

Recensioner för Apartement F3 en bas de Villa