Hel semesterbostad

3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit

Boendeklass: 3

Fotogalleri för 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit

Ett tvåvåningshus med en inglasad veranda och en flagga.
Ett mysigt vardagsrum med en öppen spis, en lädersoffa, ett soffbord i trä och en krukväxt.
Ett rymligt vardagsrum med trägolv, en röd lädersoffa, ett soffbord och en tv.
Ett rymligt vardagsrum med en öppen spis, träpanel på väggarna, en soffa i läder och ett stort fönster.
En veranda med en träbänk, ett bord med glasskiva och en takfläkt.

Hel bostad

4 sovrum4 badrumSovplats för 8278 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Torktumlare
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit

  • Detta fritidshus ligger nära Blue Ridge Lake
  • 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit erbjuder bekvämligheter som en eldstad och en trädgård. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Detta fritidshus erbjuder även följande förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • Grillar, böcker och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit har bekvämligheter som eldstäder och luftkonditionering.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • Uppvärmning och takfläktar
    • 3.5 badrum med badkar eller duschar
    • Balkonger, kök och diskmaskiner

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barnstol

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Ismaskin
  • Kryddor
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 3,5 privata badrum
  • Badkar eller dusch

Utrymmen

  • Eldstad

Underhållning

  • Böcker
  • Tv

Utomhus

  • Balkong
  • Eldstad
  • Grill
  • Trädgård

Tvätt

  • Torktumlare
  • Tvättmedel

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Avgift: USD 138,23 per boende per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur är tillåtna mot en extraavgift på USD 138.23 per boende och per vistelse
Assistanshundar är välkomna utan avgift

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för husdjur: USD 138.23 per boende per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna stuga ligger i Blue Ridge. Blue Ridge Lake Marina och Mercier Orchards kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Blue Ridge Lake och Coopers Creek Wildlife Management Area. Blue Ridge Scenic Railway och The Arts Center är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Blue Ridge
Se fler fritidshus i Blue Ridge
Karta
Blue Ridge, GA

I närheten

  • En sjö med ett berg i bakgrunden.
    Chattahoochee National Forest
    1 min till fots - 0.0 km
  • En stor sjö omgiven av skogbeklädda kullar, en damm och en liten brygga.
    Blue Ridge Lake
    14 min till fots - 1.2 km
  • Ett blått tåg med nummer 4631 står på en station, med en klar himmel och träd i bakgrunden.
    Blue Ridge Scenic Railway
    9 min med bil - 7.5 km
  • En flod med klart vatten, ett träd med höstlöv och en gräsklädd äng med ett berg i bakgrunden.
    Blue Ridge Lake Marina
    11 min med bil - 7.5 km
  • En mataffär där det finns säckar med äpplen märkta med texten ”Mercier Orchards”.
    Mercier Orchards
    11 min med bil - 11.0 km

Ta sig runt

  • Chattanooga, TN (CHA-Chattanooga Metropolitan) - 107 min med bil

Restauranger

  • Bigfoot Biscuits
    7 min med bil
  • The Yellowphant Cafe
    6 min med bil
  • Harvest on Main
    7 min med bil
  • Southern Charm Restaurant
    7 min med bil
  • The Blue Coyote
    7 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet. En avgift på USD 138.23 per boende, per vistelse tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Hur mycket kostar det att parkera vid 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger 3 Mi to Dtwn Blue Ridge! Family Home w/ Fire Pit?

Denna stuga i Blue Ridge ligger en kvarts promenad från Chattahoochee National Forest och Blue Ridge Lake. Ocoee River ligger 2,9 km härifrån.