Hel semesterbostad·Privat värd

Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay.

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Parkering tillgänglig
  • Tvättjänster
  • Kök

Om området

denna semesterbostad ligger i Dumka. Basukinath Temple och Baba Basukinath Dham kan vara värda ett besök. Gå till vår reseguide för Dumka
Se fler semesterbostäder i Dumka
Karta
Dumka, JH

I närheten

  • Basukinath Temple
    45 min med bil - 28.3 km
  • Baba Basukinath Dham
    54 min med bil - 35.9 km

Ta sig runt

  • Dumka Station – 7 min med bil

Restauranger

  • The Biryani House
    3 min med bil
  • Mint The AC Restaurant
    3 min med bil
  • Apna Hotel
    3 min med bil
  • Wrapchick Pizza
  • The City Garden
    4 min med bil

Om boendet

Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay.

  • Om boendet
  • Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay. erbjuder bekvämligheter som en trädgård och tvättmöjligheter. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay. kan erbjuda bekvämligheter såsom internetanslutning.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • 2 badrum med badkar eller duschar och hårtorkar
    • Kök, pentryn och uppvärmning

Regler

Incheckning

Incheckning från 12.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Lämna tillbaka nycklarna.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme från värden.

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Vanliga frågor och svar

Är Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay. husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay.?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay.?

Incheckning börjar 12.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay.?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Marvelous 3-bedroom house in Dumka perfect for your friends/family stay.?

Denna semesterbostad i Dumka ligger 22,9 km från Basukinath Temple och mindre än fem mil från Baba Basukinath Dham och Trikut Ropeway. Dumka Station ligger på 27 minuters gångavstånd.