Hel semesterbostad

19th Century Cottage Near Brixham Harbour

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för 19th Century Cottage Near Brixham Harbour

Stuga | Exteriör
Stuga | Balkong
Stuga | Exteriör
Stuga | 2 sovrum och strykjärn/strykbräda
Stuga | Reception

Hel bostad

2 sovrum1 badrumSovplats för 4110 kvm

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

19th Century Cottage Near Brixham Harbour

  • Om boendet
  • 19th Century Cottage Near Brixham Harbour erbjuder bekvämligheter som en terrass och en trädgård.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter:
  • Badrum med hårtorkar

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Hårtork

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur är tillåtna
Assistanshundar är välkomna utan avgift

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition för skador: EUR 175.0 per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna stuga ligger i Brixham. Brixham Heritage Museum och Golden Hind tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets turistattraktioner hittar du Churston Station och Battlefield Live Torbay. Coleton Fishacre House and Gardens och Splashdown Quaywest är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Brixham
Se fler fritidshus i Brixham
Karta
Brixham, ENG

I närheten

  • En hamn med båtar och en stad med färgglada byggnader.
    Brixham Harbour
    12 min till fots - 1.1 km
  • Brixham Heritage Museum
    2 min till fots - 0.2 km
  • Golden Hind
    8 min till fots - 0.7 km
  • Brixham Marina
    17 min till fots - 1.4 km
  • St. Mary's Bay Beach
    19 min till fots - 1.6 km

Ta sig runt

  • Paignton Station – 18 min med bil
  • Exeter (EXT-Exeter Intl.) - 61 min med bil

Restauranger

  • The Golden Lion
    12 min till fots
  • Three Elms
    3 min till fots
  • Tha Manor Inn
    10 min till fots
  • The Old Market House
    12 min till fots
  • The Blue Anchor
    11 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är 19th Century Cottage Near Brixham Harbour husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid 19th Century Cottage Near Brixham Harbour?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för 19th Century Cottage Near Brixham Harbour?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.

Vilken utcheckningstid gäller för 19th Century Cottage Near Brixham Harbour?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger 19th Century Cottage Near Brixham Harbour?

Denna stuga i Brixham ligger en kvarts promenad från Brixham Heritage Museum, Strand Art Gallery och Golden Hind. Brixham Harbour och St. Mary's Bay Beach ligger också 2 km härifrån.

Recensioner för 19th Century Cottage Near Brixham Harbour