Privat värd

Hospedaria Campinas

Välj datum för att se priser

Recensioner

2,0 av 10,
Det nuvarande priset är 399 kr
inklusive skatter och avgifter
23 okt. – 24 okt.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Städning

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Svit Deluxe - lanai - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 våningssäng (enkel)

Comfort dubbelrum - lanai - utsikt mot poolen

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Classic trippelrum - lanai - utsikt mot poolen

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng

Familjerum för fyra - lanai - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 våningssäng (enkel)
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hospedaria Campinas ligger i Campinas. Resenärer som har shopping på programmet kan besöka Campinas Shoppingcenter och Parque Dom Pedro shoppingcenter. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Moisés Lucarelli Stadium eller Estádio Brinco de Ouro. Gå till vår reseguide för Campinas
Se fler pousadas i Campinas
Karta
R. Alfredo Gomes, 88, Campinas, SP, 13063-410

I närheten

  • En gata kantad av träd och parkerade bilar, med byggnader på vardera sidan.
    UNICAMP Universidade Estadual de Campinas
    19 min med bil - 18.8 km
  • testbana
    16 min till fots - 1.4 km
  • Campinas Shoppingcenter
    7 min med bil - 7.9 km
  • Parque Dom Pedro shoppingcenter
    14 min med bil - 16.0 km
  • Iguatemi shoppingcenter
    17 min med bil - 13.2 km

Ta sig runt

  • Campinas Center station – 13 min med bil
  • Campinas (VCP-Virac. - Campinas Intl.) - 25 min med bil

Restauranger

  • A Quinta do Marquês
    7 min till fots
  • Sorveteria Sergel
    7 min med bil
  • Varanda Ypê
    4 min med bil
  • Genka
    16 min till fots
  • McDonald's
    8 min till fots

Om boendet

Hospedaria Campinas

  • Om boendet
  • Hospedaria Campinas erbjuder gratis frukost enligt egen beställning och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • En hiss
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Hospedaria Campinas erbjuder bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i alla rum:
    • Hårtorkar och schampo
    • Lanaier och daglig städning

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och portkod – värden tar emot dig.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, värd möter dig

Husdjur

Djur är tillåtna mot en extraavgift på BRL 50 per husdjur (varierar beroende på vistelsens längd)
Assistanshundar är välkomna utan avgift

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

MasterCardVisa

Viktig information

Extra tillval

  • Husdjursavgift: BRL 50 per husdjur (varierar beroende på vistelsens längd)
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.

Bra att veta

Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 22.00.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Hospedaria Campinas ?

Ja, boendet har en utomhuspool. Poolen är tillgänglig 08.00–22.00.

Hur mycket kostar det att bo på Hospedaria Campinas ?

Enligt uppgifter från den 23 sep. 2026, startar priserna från 399 kr för en natts vistelse för två vuxna på Hospedaria Campinas den 23 okt. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Hospedaria Campinas husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet. En avgift på BRL 50 per husdjur, per dag tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hospedaria Campinas ?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Hospedaria Campinas ?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Hospedaria Campinas ?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Recensioner

Recensioner för Hospedaria Campinas

2,0

2,0

Personal och service
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 1 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Personal och service
Fizemos a reserva pelo site, mas quando chegamos lá não tinha ninguem, tudo fechado. Mandamos mensagens e ninguem nos retonou. Tivemos que ir pa outro hotel, o que gerou perda de tempo e desgastou muito. Não recomendo
Bodde här 1 natt i september 2026