Hel semesterbostad

Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views

En lugn och rofylld plats vid sjön med en brygga, ett takförsett sittområde och fri utsikt över den omgivande skogen.
En bostadsfastighet med ett garage, en uppfart som leder till en brygga och en sjö i bakgrunden.
Ett vardagsrum med en soffgrupp, en tv och ett stort fönster med gardiner.
En brygga med båtar och ett avskärmat sittområde vid en lugn sjö, omgiven av träd.
Ett rymligt vardagsrum med ett matbord, soffor och en tv.

Recensioner

9,8 av 10,
Enastående

Hel bostad

4 sovrum3 badrumSovplats för 12182 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Grill
  • Utsikt mot bergen

Lägg till datum för priser

Om boendet

Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views

  • Detta fritidshus ligger nära Norris Lake
  • Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views erbjuder en eldstad och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Detta fritidshus erbjuder även följande förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • Grillar och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views ståtar med bekvämligheter som luftkonditionering.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter:
    • Uppvärmning och takfläktar
    • 2.5 badrum med badkar eller duschar
    • Balkonger, kök och diskmaskiner

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Pappersservetter
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2,5 privata badrum
  • Badkar eller dusch

Utrymmen

  • Vardagsrum

Underhållning

  • Tv

Utomhus

  • Balkong
  • Eldstad
  • Grill

Tvätt

  • Torktumlare

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna stuga ligger i Caryville. Coal Creek Miners Museum och Campbell County Historical Society tillhör de kulturella höjdpunkterna, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka La Follette Country Club och Norris Dam Marina. Gå till vår reseguide för Caryville
Se fler fritidshus i Caryville
Karta
Caryville, TN

I närheten

  • En sjö omgiven av tät skog, med en liten grupp människor på en brygga.
    Norris Lake
    4 min med bil - 2.4 km
  • En sjö med berg i bakgrunden.
    Cove Lake State Park (stadspark)
    6 min med bil - 3.4 km
  • En sjö omgiven av tät skog, med en liten grupp människor på en brygga.
    Norris Dam State Park
    14 min med bil - 17.2 km
  • Jacksboro Public Library
    9 min med bil - 5.5 km
  • Asbury Park
    9 min med bil - 8.4 km

Ta sig runt

  • Alcoa - Knoxville Airport (TYS) - 61 min med bil

Restauranger

  • Dunkin
    17 min med bil
  • McDonald's
    15 min med bil
  • Zaxby's Chicken Fingers & Buffalo Wings
    15 min med bil
  • McDonald's
    17 min med bil
  • Subway
    17 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views?

Denna stuga i Caryville ligger 2,7 km från Norris Lake och 5 km från Cove Lake. Asbury Park och Tennessee College of Applied Technology - Jacksboro ligger också mindre än en mil härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner för Caryville Home w/ Private Dock & Norris Lake Views

Recensioner

9,8

Enastående