Motel 6 Cincinnati, OH

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

5,2 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 779 kr
inklusive skatter och avgifter
30 juni – 1 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 8 av 8 rum

Deluxe-rum - 1 kingsize-säng - icke-rökare - kylskåp och mikrovågsugn

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - 1 kingsize-säng - rökare - kylskåp och mikrovågsugn

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - 2 dubbelsängar - rökare - kylskåp och mikrovågsugn

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - 2 dubbelsängar - icke-rökare - kylskåp och mikrovågsugn

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

2 Full Beds | Non-Smoking, Micfridge

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

2 Full Beds | Smoking, Micfridge

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

1 King Bed | Mobil Access Tub Nsmk Micfridg

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Motel 6 Cincinnati, OH ligger i Sharonville. Liberty Center kan vara värt ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att se områdets turistattraktioner kan besöka Cincinnati Zoo and Botanical Garden och Kings Island. Du får inte missa Great Wolf Lodge Cincinnati/Mason och Spooky Nook Sports Champion Mill. Gå till vår reseguide för Sharonville
Karta
11620 Chester Rd, Sharonville, OH, 45246

I närheten

  • En berg- och dalbana i solnedgången, med en intrikat stålkonstruktion mot en himmel full av moln.
    Kings Island
    17 min med bil - 26.5 km
  • En byggnad med ett rött tak och en skylt som visar texten ”DJURPARKSBUTIK”.
    Cincinnati Zoo and Botanical Garden
    18 min med bil - 23.1 km
  • Den storslagna baseballstadion Great American Ball Park med en klar himmel.
    Great American Ball Park
    23 min med bil - 27.7 km
  • Sharonville Convention Center
    11 min till fots - 0.9 km
  • Full Throttle
    3 min med bil - 1.4 km

Ta sig runt

  • Cincinnati Union Terminal – 20 min med bil
  • Hamilton, Ohio (HAO-Butler County Regional) - 20 min med bil

Restauranger

  • Chick-fil-A
    3 min med bil
  • Culver's
    4 min med bil
  • Raising Cane's Chicken Fingers
    3 min med bil
  • McDonald's
    4 min till fots
  • Dave & Buster's
    3 min med bil

Om boendet

Motel 6 Cincinnati, OH

  • Om boendet
  • Motel 6 Cincinnati, OH erbjuder tvättmöjligheter och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En dygnet runt-öppen reception, en varuautomat och en hiss
  • Om rummen
  • Samtliga 80 rum hos Motel 6 Cincinnati, OH kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter:
    • Kylskåp och mikrovågsugnar
    • 32-tums LED-tv med kabelkanaler

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Mikrovågsugn på rummet
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Varuautomat

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Hiss (91 centimeter bred dörr)
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • 1 byggnad
  • 3 våningar
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Badkar eller dusch

Underhållning

  • 32-tums LED-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Mer

  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Husdjur bor gratis
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar och katter välkomnas
2 per rum (upp till 20 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Barn bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Deposition för husdjur: USD 30 per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Namnet på kreditkortet som används vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter måste vara detsamma som huvudnamnet på rumsbokningen.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Boendet bekräftar att man följer de riktlinjer för rengöring och desinficering som utfärdats av Clean@6 (Motel 6).
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är Motel 6 Cincinnati, OH husdjursvänligt?

Ja, detta hotell tillåter katter och hundar (högst 2 per rum) med en vikt på upp till 20 kg per djur. En deposition på USD 30 per vistelse tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Hur mycket kostar det att bo på Motel 6 Cincinnati, OH?

Enligt uppgifter från den 29 juni 2026, startar priserna från 779 kr för en natts vistelse för två vuxna på Motel 6 Cincinnati, OH den 30 juni 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Motel 6 Cincinnati, OH?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Motel 6 Cincinnati, OH?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Motel 6 Cincinnati, OH?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Motel 6 Cincinnati, OH?

Detta hotell i Sharonville ligger 0,9 km från Sharonville Convention Center och mindre än 5 km från Sharon Woods Park och Heritage Village Museum. Trammel Fossil Park ligger 4,6 km härifrån.

Recensioner

Recensioner för Motel 6 Cincinnati, OH

5,2

5,4

Renlighet

6,0

Läge

5,8

Personal och service

4,8

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 28 av 324 recensioner
8 - Bra i betyg. 61 av 324 recensioner
6 - Okej i betyg. 74 av 324 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 65 av 324 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 96 av 324 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Bra

john

Gillade: Renlighet, personal och service och rummets bekvämlighet

Nice stay

Clean room, friendly staff good location for why I was there comfortable bed, hot water good water, pressure
Bodde här 2 nätter i augusti 2025
Verifierad recension

8/10 Bra

Kyle

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Gillade inte: Bekvämligheter
Perfect for what I needed 10 min walk to the convention center, McDonald, Taco Bell and long John silvers within walking distance and gas station across the street staff was friendly no problems with the room
Bodde här 2 nätter i september 2025
Verifierad recension

6/10 Okej

Verifierad resenär

Gillade: Renlighet och personal och service

Basic and clean

Basic and clean hotel room. Good price for one night hotel stay.
Bodde här 1 natt i oktober 2024
Verifierad recension

6/10 Okej

Charlessa

Gillade: Renlighet och personal och service
Gillade inte: Boendets skick och faciliteter
Quiet clean
Bodde här 2 nätter i mars 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Joyce

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
A bit noisy - highway is very close. Other than that a good place. I appreciate the no fee pet stay!
Bodde här 1 natt i november 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Kenethia

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Very nice. Check in was smooth. The woman at the front desk was very nice. Will come back again.
Bodde här 1 natt i december 2024
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Jennifer

Gillade inte: Renlighet, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
My first room they gave me was occupied with a couple i walked in on during intimate time. Embarrassing for both of us. You should be ashamed.
Bodde här 1 natt i augusti 2025
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Shia

Gillade inte: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Bed bugs
Bodde här 1 natt i april 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Judy

I didn’t like that there was no shampoo and hairdryer furnished
Bodde här 4 nätter i maj 2025
Verifierad recension

4/10 Dåligt

Chasie

Gillade inte: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
There was nothing I liked
Bodde här 1 natt i juni 2025
Verifierad recension

4/10 Dåligt

Jehrica

Gillade: Boendets skick och faciliteter
Gillade inte: Personal och service och bekvämligheter
The female owner got upset because i fell asleep and got makeup on the pillow cases and was rude and raised her voice at me and i didn't appreciate it
Bodde här 2 nätter i november 2024
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

kimberly

Gillade inte: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
I fell upsatairs to th third floor cause of the stairs no one cared.
Bodde här 1 natt i januari 2025
Verifierad recension

8/10 Bra

Jeannine

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Allows pets, no elevator no true truck parking

Understand that truck parking is advertised here, but the property does not truly have truck parking. They have an elongated lot running off the side of the property that is narrow and other guests in regular vehicles will ALSO park there, hampering your ability to park, turn around or exit. The entrance to this lot is unmarked and hard to see at night. DO NOT attempt turning into the motel lot entrance like I did. I hit a bunch of decorative rocks and it was a mess. Management and desk clerk were understandably angry, but it was deceiving. I picked up the rocks no damages to them or me, but STILL. Desk clerk ended up being nice and found some nice guys to help me get my rig out the next morning. I'm a single woman with a child and dog who was moving over a 1100 miles away. A very nice guest helped me get out of the rocks. The "truck parking" should have a sign or be online how to get in. It's not lit and can only accommodate one maybe two rigs and that's only IF none of the other guests park there. One little sedan decided to park in a spot and that alone prevented the guys from getting my rig out without a lot of difficulty. The motel is close to the interstate. There is no elevator that I could see. Luckily I was given a downstairs room. The room is spartan, but was clean and beds comfortable. There is no coffee at all. It's a very basic shower and sleep set up. Little expensive considering. I only chose it for the "truck parking" and allows pets.
Bodde här 1 natt i juni 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Shane

Gillade: Renlighet, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Staff is great, room was clean, best bang for your buck. Location is great
Bodde här 1 natt i februari 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Verifierad resenär

Gillade: Personal och service och boendets skick och faciliteter
Cleanliness of rooms and very friendly staff
Bodde här 1 natt i juni 2021
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Verifierad resenär

Gillade inte: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Horrible rooms
Bodde här 2 nätter i maj 2020
Verifierad recension

8/10 Bra

Shannon

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

App friendly

The stay was not bad. The walls are thin and like most places tried to make me leave and check back in to get app price. After some negotiation and common sense, i was able to work it out
Bodde här 1 natt i maj 2020
Verifierad recension

8/10 Bra

Verifierad resenär

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Staff is nice and helpful. Didn’t like hearing the highway
Bodde här 1 natt i september 2019
Verifierad recension

4/10 Dåligt

Christy

Gillade inte: Renlighet, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Need to be rebuild

The room was not in a good condition. Its smelled like mildew or it had flooded before appliance needs to be updated . shower needs to be remoled. The whole hotel needs remodeling.
Bodde här 1 natt i september 2019
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Ty

Gillade inte: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
I didn’t like anything about this property it was a blood trail to our rooms and it had roaches very nasty will never stay there again
Bodde här 1 natt i september 2019
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Verifierad resenär

Gillade: Personal och service
Gillade inte: Renlighet, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
There were cockroaches in one of the refrigerators
Bodde här 1 natt i augusti 2019
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Joe

Gillade: Personal och service
Gillade inte: Renlighet, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Filthy dirty! We bought cleaner to clean bathroom
Bodde här 1 natt i juli 2019
Verifierad recension

6/10 Okej

Verifierad resenär

Gillade: Renlighet och personal och service
I liked it but I need a credit because a roach got on my child...
Bodde här 2 nätter i juli 2019
Verifierad recension

6/10 Okej

Maria

Gillade: Renlighet och personal och service

Poor pillows

You need much better pillows so your guests can have a comfortable sleep.
Bodde här 1 natt i juli 2019
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Kirklin

Gillade inte: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Go elsewhere....

Nothing about this hotel is good. The property was extremely dirty, people were screaming constantly, woke up and walked out of a room to find beer cans and SHRIMP everywhere, and our bed sheets were inside out almost like they were flipped instead of changed.. it just was not a good experience.. will not be returning.
Bodde här 1 natt i juli 2019