Hel lägenhet

Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo

Boendeklass: 3

Fotogalleri för Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo

Ett sovrum med en säng, ett sängbord, ett fönster och konstverk som hänger på väggen.
En hall med två trädörrar, en välkomstskylt och en dörrmatta.
En täckt uteplats med möbler i rotting, ett runt bord med en krukväxt och ett mönstrat golv.
En envåningsbyggnad med ett sadeltak, en liten veranda och en klar himmel med moln.
En golfbana med ett bergigt landskap i bakgrunden, en golfbil och en klar himmel.

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 4

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi

Lägg till datum för priser

Om boendet

Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo

  • Denna lägenhet ligger nära Copper Mountain Ski Resort
  • Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo erbjuder en golfbana intill och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo erbjuder bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med schampo
    • Kök, kylskåp och ugnar

Hotellbekvämligheter

Skidåkning

  • Längdskidåkning i närheten
  • Skidförvaring
  • Skidområde i närheten
  • Snowboarding i närheten

Pool/spa

  • Allmän pool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kök

  • Kylskåp
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • Bredvid en golfbana

Att göra

  • Skidförvaring
  • Cykelleder i närheten
  • Segling i närheten
  • Skridskoåkning i närheten
  • Snöskoteråkning i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 16.00
Minimiålder för incheckning - 25 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 5 dagar före ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Barn bor gratis i förälderns eller vårdnadshavarens rum, vid bruk av ordinarie sängar.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • American Express
  • Diners Club
  • Discover
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort.
Kontantfria transaktioner erbjuds
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Boendets registreringsnummer STR26-R-00029
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna lägenhet ligger bredvid en golfbana i East Village at Copper, ett område i Copper Mountain. Om du har aktiviteter på programmet kan det vara värt att ta en titt på Copper Mountain Ski Resort och Breckenridge Ski Resort, och den som har lust att shoppa kan besöka Main Street. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Silverthorne Recreation Center. Annars kan du få en riktigt trevlig utekväll på Dillon Amphitheater. Prova på längdskidåkning och snowboardåkning i närheten, eller upplev andra friluftsaktiviteter som skridskoåkning och snöskoteråkning. Gå till vår reseguide för Copper Mountain
Se fler lägenheter i Copper Mountain
Karta
56 Uneva Place, Copper Mountain, CO, 80443

I närheten

  • Ett bergigt landskap med en stor klippa där texten ”Copper Mountain” är inristad.
    Copper Mountain Ski Resort
    1 min till fots - 0.1 km
  • Copper Creek Golf Club
    1 min till fots - 0.0 km
  • Super Bee Ski Lift
    2 min till fots - 0.2 km
  • Woodward at Copper
    7 min till fots - 0.6 km
  • American Eagle Ski Lift
    13 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • Vail, CO (EGE-Eagle County Regional) - 67 min med bil

Restauranger

  • Broken Compass Brewing
    21 min med bil
  • Camp Hale Coffee
    15 min till fots
  • Ullr Café
    28 min med bil
  • T-Bar
    30 min med bil
  • Rendezvous Bar

Vanliga frågor och svar

Är Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Cv105 Copper Valley 1 Bedroom Condo?

Denna lägenhet med golfbana i East Village at Copper ligger nära Super Bee Ski Lift och Copper Mountain Ski Resort. Copper Creek Golf Club och Woodward at Copper ligger också en kvarts promenad härifrån.