Privat värd

Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room

Välj datum för att se priser

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
Det nuvarande priset är 773 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Om området

Detta fritidshus ligger nära stranden i Cuajiniquil. Den som gillar att shoppa kan kolla in Frog Pad, och alla kan uppskatta den vackra naturen kring Playa Cementerio och Pitahayas strand. Gå till vår reseguide för Marbella
Se fler sportstugor i Marbella
Karta
Marbella, Provincia de Guanacaste

I närheten

  • Ett flygbildsbild av en kustlinje där vågorna bryter mot en sandstrand, och som omges av tät, grön vegetation.
    Playa Pelada
    43 min med bil - 26.2 km
  • En strand där hästar springer längsmed kusten, båtar ligger i vattnet och drivved ligger på sanden.
    Guiones strand
    45 min med bil - 28.3 km
  • Playa Cementerio
    14 min till fots - 1.2 km
  • Pitahayas strand
    16 min till fots - 1.4 km
  • Junquillals strand
    46 min med bil - 23.8 km

Ta sig runt

  • Nosara (NOB) - 55 min med bil

Restauranger

  • Bar y Restaurante La Plaza
    12 min med bil
  • Tiki Hut
    7 min med bil
  • Bar Y Restaurante Doña Ana
    12 min med bil
  • Bar & Restaurante El Jardín
    7 min med bil
  • Ancient People San Juanillo
    7 min med bil

Om boendet

Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room

  • Fritidshus nära havet
  • Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room erbjuder en trädgård och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • En utomhuspool
    • Frukost (tilläggsavgift), en rökfri anläggning och utomhusmöbler
    • Grillar
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room har bekvämligheter som luftkonditionering samt gratis wi-fi.
  • Du hittar även följande bekvämligheter:
    • Badrum med duschar och tvål
    • Altaner eller lanaier, kök och kylskåp

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: internetanslutning

Mat och dryck

  • Frukost tillgänglig mot en avgift

Att göra

  • Allmän pool
  • Utomhuspool

Utomhus

  • Grill
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mat och dryck

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Kök
  • Mixer
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur är tillåtna
Endast hundar välkomnas
1 per rum
Restriktioner gäller. Mer information får du genom att kontakta boendet via numret som anges i bokningsbekräftelsen.

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Hur mycket kostar det att bo på Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room?

Enligt uppgifter från den 29 aug. 2026, startar priserna från 773 kr för en natts vistelse för två vuxna på Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room den 1 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room husdjursvänligt?

Ja, detta boende tillåter hundar (högst 1 per rum). Vissa begränsningar kan gälla, så kontakta boendet för mer information.

Hur mycket kostar det att parkera vid Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room?

Incheckning börjar 14.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Rustic jungle lodge in a tranquil garden setting - Room 6 Family room?

Detta fritidshus vid havet ligger en kvarts promenad från Playa Cementerio och Pitahayas strand. Playa Azul och Coco-stranden ligger också 5 km härifrån.