Privat värd

DOM HOTEL DALAT

Boendeklass: 2

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Deluxe dubbelrum - balkong - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot kullarna
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Tvåbäddsrum Deluxe

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Lägenhet Deluxe

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Familjelägenhet

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

DOM HOTEL DALAT ligger i Lam Vien - Da Lat. Linh Son Pagoda och Thien Vuong Pagoda är lokala sevärdheter, och bland områdets turistattraktioner hittar du Dalat järnvägstunnel och Cau Dat teplantage. Gå till vår reseguide för Lam Vien - Da Lat
Karta
09A D. Suong Nguyet Anh, Lam Vien - Da Lat, Lam Dong, 66100

I närheten

  • En stadsbild med en stor, grön sjö, omgivande byggnader och ett bergigt landskap i bakgrunden.
    Xuan Huong-sjön
    3 min till fots - 0.3 km
  • En färgstark blomsterträdgård med många olika färger och en klarblå himmel.
    Da Lats blomsterträdgårdar
    10 min till fots - 0.9 km
  • En stadsbild med ett framträdande kyrktorn, ett stort, öppet torg och ett bergigt landskap i bakgrunden.
    Pedagogiska högskolan i Đà Lạt
    10 min till fots - 0.9 km
  • Dalat Palace Golf Club
    18 min till fots - 1.6 km
  • Lam Vien-torget
    6 min med bil - 2.3 km

Ta sig runt

  • Da Lat station – 16 minuters promenad
  • Da Lat (DLI-Lien Khuong) - 29 min med bil

Restauranger

  • Peace Bistro
    18 min till fots
  • Cafe Trung Cường
    6 min till fots
  • quán Hương bún bò Huế
    12 min till fots
  • Halal Restaurant Kampung Melayu
    15 min till fots
  • Cá Tầm Ánh Dương Đà Lạt
    14 min till fots

Om boendet

DOM HOTEL DALAT

  • Detta hotell ligger nära Da Lat Market
  • DOM HOTEL DALAT erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis parkeringsservice
    • En dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla rum hos DOM HOTEL DALAT erbjuder bekvämligheter som luftkonditionering och gratis wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
  • Badrum med duschar och gratis toalettartiklar

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkeringsservice på området
  • Begränsad parkeringsservice på området

Familjevänligt

  • Minikylskåp

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mat och dryck

  • Minikylskåp

Mer

  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendets registreringsnummer 5081578634

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är DOM HOTEL DALAT husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid DOM HOTEL DALAT?

Parkeringsservice är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för DOM HOTEL DALAT?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för DOM HOTEL DALAT?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger DOM HOTEL DALAT?

Detta hotell i Lam Vien - Da Lat ligger tio minuters promenad från Xuan Huong-sjön och Da Lats blomsterträdgårdar. Pedagogiska högskolan i Đà Lạt och Dalat Palace Golf Club ligger också 2 km härifrån. Da Lat station ligger på 16 minuters gångavstånd.