Hel semesterbostad·Privat värd

Rio Skyhouse

Boendeklass: 3.5

Välj datum för att se priser

Recensioner

6,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Uteplats
  • Grill
Det nuvarande priset är 213 kr
inklusive skatter och avgifter
11 nov. – 12 nov.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 10 av 10 rum

Deluxe fyrbäddsrum - balkong - utsikt mot dalen

  • Utsikt mot dalen
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar och 1 bäddsoffa (stor enkel)

Panoramic dubbelrum - balkong - utsikt mot dalen

  • Utsikt mot dalen
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe fyrbäddsrum - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 1 bäddsoffa (stor enkel) och 1 queensize-säng

Panoramic-rum - balkong - utsikt mot dalen

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Deluxe dubbelrum - balkong - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (stor enkel)

Deluxe dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe dubbelrum - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe dubbelrum - 1 kingsize-säng

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Dubbelrum - 1 kingsize-säng

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe fyrbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Rio Skyhouse ligger i en förort och i bergen i Xuan Truong - Da Lat. Ladofoods - Dalat vinkällare och Dalats linbana kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Xuan Huong-sjön och Tuyen Lamsjön. Du får inte missa Cau Dat teplantage och Dalat järnvägstunnel. Ägna lite tid åt att utforska aktiviteterna i området och prova på vinturer. Gå till vår reseguide för Xuan Truong - Da Lat
Se fler semesterbostäder i Xuan Truong - Da Lat
Karta
008/1 Tram Hanh, 5, Xuan Truong - Da Lat, Lam Dong, 66000

I närheten

  • Long Dinhs temuseum
    3 min med bil - 1.9 km
  • Ladofoods - Dalat vinkällare
    5 min med bil - 3.0 km
  • Dalat järnvägstunnel
    13 min med bil - 10.4 km

Ta sig runt

  • Da Lat station – 58 min med bil
  • Da Lat (DLI-Lien Khuong) - 72 min med bil

Restauranger

  • Phindeli Café Cầu Đất Farm
    7 min med bil
  • WABI SABI coffee x Bonsai
    9 min med bil
  • Milano Coffee
    7 min med bil
  • Cau Dat Bean
    5 min med bil
  • Diff House's
    8 min med bil

Om boendet

Rio Skyhouse

  • Denna semesterbostad nära Long Dinhs temuseum
  • Rio Skyhouse ligger nära Ladofoods - Dalat vinkällare och Cau Dat teplantage, och erbjuder en terrass, kemtvätt/tvättjänster, samt ett fritidsområde utomhus. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • Flygtransfer tur och retur (avgift tillkommer), grillar och en vattenautomat
    • Ett teleskop, bagageförvaring och utomhusmöbler
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Rio Skyhouse har bekvämligheter som gratis wi-fi, minibarer (med vissa gratis produkter) och gratis flaskvatten.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i alla rum:
    • Memory foam-madrasser och duntäcken
    • Mörkläggningsgardiner och tofflor

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Är Rio Skyhouse husdjursvänligt?

Ja, katter och hundar är tillåtna på boendet. En deposition på VND 300000 per natt tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Hur mycket kostar det att bo på Rio Skyhouse?

Enligt uppgifter från den 25 okt. 2026, startar priserna från 213 kr för en natts vistelse för två vuxna på Rio Skyhouse den 11 nov. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Rio Skyhouse?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Rio Skyhouse?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 23.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Rio Skyhouse?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Erbjuder Rio Skyhouse flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen erbjuds och körs (tillgänglig på begäran). En avgift på VND 500000 per fordon tas ut.

Var ligger Rio Skyhouse?

Semesterbostad i bergen ligger 2,2 km från Long Dinhs temuseum och 2,7 km från Ladofoods - Dalat vinkällare. Cau Dat teplantage och Dalat järnvägstunnel ligger dessutom mindre än en mil härifrån.

Recensioner

Recensioner för Rio Skyhouse

6,0

6,0

Renlighet
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 1 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Incheckning, kommunikation och annonsens riktighet
The room is clean mostly and pets are friendly. Only complaint is getting to the homestay is quite tough since your grab driver cannot drive through the narrow road and there isn't a sign or direction to lead you towards the homestay. Also you will paying lots of money on grab to take you to Da Lat famous landmark and town because it is so far up the mountain.
Bodde här 3 nätter i maj 2026