Privat värd

Syona Resort

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 288 kr
inklusive skatter och avgifter
27 aug. – 28 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Standard dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 170 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standardrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Premium-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Premium dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Studiosvit för familj

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Superior-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe-rum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Syona Resort ligger i Mussoorie. George Everest's House och Klocktornet är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Mussoorie Lake och Bhata Falls. Gå till vår reseguide för Dehradun
Karta
White House Barlowganj Barlow Ganj, Mussoorie, UK, 248122

I närheten

  • En klar sjö omgiven av kullar, med båtar och en liten brygga.
    Mussoorie Lake
    3 min med bil - 3.3 km
  • En vit byggnad på en bergstopp, omgiven av skogbeklädda berg.
    Gun Hill
    6 min med bil - 3.6 km
  • Ett vattenfall som störtar nerför en brant klippa, omgivet av frodig grönska.
    Bhata Falls
    7 min med bil - 1.9 km
  • Mussoorie Christ Church
    3 min med bil - 3.6 km
  • Malsi Deer Park
    27 min med bil - 14.4 km

Ta sig runt

  • Doiwala Station – 39 min med bil
  • Dehradun (DED-Jolly Grant) - 100 min med bil

Restauranger

  • Sagar Ratna, Mall Road, Mussoorie
    4 min med bil
  • The Imperial Square
    5 min med bil
  • Char Dukaan
    6 min med bil
  • Lovely Omelette Center
    3 min med bil
  • Tibetan Market
    5 min med bil

Om boendet

Syona Resort

  • Om boendet
  • Syona Resort erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Om rummen
  • Alla 60 rum hos Syona Resort erbjuder bekvämligheter såsom gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Bekvämligheter

  • Virtuell reception

Gästtjänster

  • Städning en gång per vistelse

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Syona Resort husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Syona Resort?

Enligt uppgifter från den 29 juli 2026, startar priserna från 288 kr för en natts vistelse för två vuxna på Syona Resort den 27 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Syona Resort?

Detta boende har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Syona Resort?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Syona Resort?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Syona Resort?

Detta hotell i Dehradun ligger mindre än 5 km från Mussoorie Lake, Bhata Falls och Char Dukan. St. Paul's Church och Gun Hill ligger också 5 km härifrån.