Fabhotel Grand Palazzo I

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

2,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Deluxe-rum

  • 13 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Fabhotel Grand Palazzo I ligger i Patel Nagar, i anslutning till en tåg-/tunnelbanestation. Gurudwara Bangla Sahib och Jama Masjid är viktiga sevärdheter, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Janakpuris distriktcentrum och Chandni Chowk. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Talkatora-stadion eller R.K. Khanna Tennis Complex. Gå till vår reseguide för New Delhi
Karta
2nd Floor, GN-4, Shivaji Enclave, New Delhi, Delhi, 110027

I närheten

  • En livlig gata med folk som promenerar, en man som bär på en stor säck på huvudet och en vagn full med säckar märkta med texten ”SAFI”.
    Chandni Chowk
    34 min med bil - 13.3 km
  • En nattbild som visar en bred väg som leder fram till en framträdande vit portal, med gatlyktor och barriärer på vardera sidan.
    India Gate, Delhi, Indien
    38 min med bil - 19.2 km
  • ISKCON Temple Punjabi Bagh
    5 min med bil - 1.1 km
  • Pacific shoppingcenter
    8 min med bil - 2.9 km
  • Janakpuris distriktcentrum
    17 min med bil - 5.4 km

Ta sig runt

  • New Delhi Kirti Nagar station – 5 min med bil
  • Rajouri Garden (Pink Line) station – 9 minuters promenad
  • Indira Gandhi International Airport (DEL) - 45 min med bil

Restauranger

  • prem di hatti
    13 min till fots
  • Sagar Ratna Rajouri Garden
    13 min till fots
  • Pinch of Spice
    6 min till fots
  • McDonald's
    11 min till fots
  • The Golden Dragon
    6 min till fots

Om boendet

Fabhotel Grand Palazzo I

  • Detta hotell ligger nära Janakpuris distriktcentrum
  • Fabhotel Grand Palazzo I erbjuder gratis mottagning med manager varje dag och mycket mer. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Kontinental frukost (tilläggsavgift), en dygnet runt-öppen reception och en hiss
    • En rökfri anläggning och bagageförvaring
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Fabhotel Grand Palazzo I har detaljer som sängtillbehör av högsta kvalitet och luftkonditionering, samt ytterligare bekvämligheter såsom gratis wi-fi och värdeförvaringsskåp.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Regnduschar och gratis toalettartiklar
    • 32-tums LCD-tv med kabelkanaler
    • Takfläktar och daglig städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 08.00–10.00 mot en avgift: INR 300 för vuxna ochINR 100 för barn
  • Gratis mottagning med hotellmanager varje dag

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Klinkergolv i allmänna utrymmen

Mer

  • 1 byggnad
  • 2 våningar
  • Byggdes 2018
  • Rökning ej tillåten
  • Traditionell arkitektur

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Egyptiska bomullslakan

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Regndusch

Underhållning

  • 32-tums LCD-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska

Mer

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

  • American Express
  • JCB International
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för kontinental frukost: INR 300 för vuxna och INR 100 för barn

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är Fabhotel Grand Palazzo I husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Fabhotel Grand Palazzo I?

Fabhotel Grand Palazzo I har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Fabhotel Grand Palazzo I?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Fabhotel Grand Palazzo I?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Fabhotel Grand Palazzo I?

Detta hotell i Patel Nagar ligger 1,2 km från ISKCON Temple Punjabi Bagh och 2,3 km från Pacific shoppingcenter. Janakpuris distriktcentrum och Pitampura TV Tower ligger också mindre än en mil härifrån. Rajouri Garden (Pink Line) station ligger på 9 minuters gångavstånd och till ESI - Basaidarapur Station promenerar du på 12 minuter.

Recensioner

Recensioner för Fabhotel Grand Palazzo I

2,0

2,0

Renlighet

2,0

Personal och service

2,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 1 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Its on top of spa and alot girl noises in night
Bodde här 1 natt i oktober 2025