Privat värd

Hotel Jaipur Palace Near Red Fort

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

6,4 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Parkering tillgänglig
  • Städning
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 178 kr
inklusive skatter och avgifter
2 juli – 3 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Deluxe dubbelrum - utsikt mot staden

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe trippelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Classic enkelrum

  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe fyrbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hotel Jaipur Palace Near Red Fort ligger i ett shoppingområde i Old Delhi, ett område i New Delhi. Röda fortet och Jama Masjid är viktiga sevärdheter, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Chandni Chowk och Lajpat Nagar shoppingcenter. India International Centre och KidZania Delhi NCR är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för New Delhi
Karta
3628,Netaji SubhashMarg, Kucha Alam, New Delhi, DL, 110002

I närheten

  • En stor, historisk byggnad med flera kupoler och minareter, där den indiska flaggan syns.
    Röda fortet
    14 min till fots - 1.3 km
  • En stor, historisk byggnad med flera kupoler och minareter, omgiven av en rymlig innergård där folk promenerar.
    Jama Masjid
    14 min till fots - 1.3 km
  • Ett minnesmärke med ett svart bord i mitten, omgivet av blomsterarrangemang, placerat framför en stenmur med ett träd och en klar himmel.
    Raj Ghat
    16 min till fots - 1.4 km
  • En arkitektonisk konstruktion med valv och pelare.
    Chandni Chowk
    5 min med bil - 1.8 km
  • Supreme Court
    6 min med bil - 2.1 km

Ta sig runt

  • Nya Delhi Tilak Bridge station – 3 min med bil
  • Delhi Gate station – 6 minuters promenad
  • Indira Gandhi International Airport (DEL) - 54 min med bil

Restauranger

  • Karim's | करीम | کریم
    16 min till fots
  • Al Jawahar | अल जवाहर | امام جواہر
    16 min till fots
  • Shyam Sweets
    2 min med bil
  • Aslam Chicken Corner
    14 min till fots
  • Jahangeer Foods
    7 min till fots

Om boendet

Hotel Jaipur Palace Near Red Fort

  • Detta hotell ligger nära Röda fortet
  • Hotel Jaipur Palace Near Red Fort ligger i närheten av Jama Masjid och har mycket att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Parkering (avgift tillkommer), flygtransfer från hotellet (avgift tillkommer) och en rökfri anläggning
    • Dagstidningar i lobbyn och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Hotel Jaipur Palace Near Red Fort erbjuder förmåner som luftkonditionering, samt ytterligare bekvämligheter såsom gratis wi-fi och ljudisolering.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med duschar och gratis toalettartiklar
    • 45-tums LED-tv med premiumkanaler
    • Fläktar och daglig städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Transfer till flygplatsen dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Parkering på området (INR 482 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum

Bekvämligheter

  • Dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Duntäcke
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Underhållning

  • 45-tums LED-tv med digitala premiumkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska

Mer

  • Fläkt
  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)

Regler

Incheckning

Checka in från: 23.00. Checka in fram till: 12.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för flygtransfer: INR 700 per fordon (max. antal passagerare 4)
  • Avgift för flygtransfer per barn: INR 300 (ålder från 7 till 17 år)
  • Parkeringsavgift: INR 482 per dag
  • Vattenavgift: 20 INR per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är Hotel Jaipur Palace Near Red Fort husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Hotel Jaipur Palace Near Red Fort?

Enligt uppgifter från den 1 juli 2026, startar priserna från 178 kr för en natts vistelse för två vuxna på Hotel Jaipur Palace Near Red Fort den 2 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hotel Jaipur Palace Near Red Fort?

Parkering är tillgänglig för INR 482 per dag.

Vilka är incheckningstiderna för Hotel Jaipur Palace Near Red Fort?

Checka in från: 23.00. Checka in fram till: 12.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Hotel Jaipur Palace Near Red Fort?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Erbjuder Hotel Jaipur Palace Near Red Fort flygtransfer?

Ja, flygtransfer från hotellet erbjuds och körs (tillgänglig på begäran). En avgift på INR 700 per fordon tas ut.

Var ligger Hotel Jaipur Palace Near Red Fort?

Detta hotell i Old Delhi ligger mindre än 2 km från Röda fortet, Jama Masjid och Chandni Chowk. Raj Ghat och Lajpat Rai Market ligger också 2 km härifrån. Delhi Gate station ligger på 6 minuters gångavstånd och till Jama Masjid station promenerar du på 10 minuter.

Recensioner

6,4