Filiz Pansiyon

Välj datum för att se priser

Recensioner

5,8 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Städning
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 242 kr
inklusive skatter och avgifter
24 okt. – 25 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Standard enkelrum

  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Standard tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Standard trippelrum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng

Standard dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Filiz Pansiyon ligger i en förort, nära en järnvägsstation i Pamukkale, ett område i Denizli. Om du har aktiviteter på programmet kan det vara värt att ta en titt på Pamukkale viner och Denizlis linbana, och den som har lust att shoppa kan besöka Forum Camlik. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Denizli Atatürk stadion. Gå till vår reseguide för Denizli
Se fler pensionat i Denizli
Karta
Pelitlibag Mah. 1116 Sok. No:41, Pamukkale, Denizli, Denizli, 20150

I närheten

  • Recep Yazicioglu park
    12 min till fots - 1.0 km
  • Gunaydin konstgalleri
    12 min till fots - 1.0 km
  • Pamukkale viner
    2 min med bil - 1.5 km
  • Denizli Atatürk stadion
    2 min med bil - 1.9 km
  • Forum Camlik
    2 min med bil - 1.9 km

Ta sig runt

  • Denizli station – 8 min med bil

Restauranger

  • Almina Unlu Mamulleri Pelitlibağ
    6 min till fots
  • Asmalı kahve
    6 min till fots
  • Petlibağ
    6 min till fots
  • SeLcuK Kahvesi
    6 min till fots
  • Hür Tadım Gözleme Evi
    5 min till fots

Om boendet

Filiz Pansiyon

  • Detta pensionat nära Forum Camlik
  • Filiz Pansiyon ligger nära Recep Yazicioglu park och Pamukkale viner, och erbjuder tvättmöjligheter. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Conciergetjänster, en rökfri anläggning och en dygnet runt-öppen reception
    • Gratis dagstidningar
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Filiz Pansiyon kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter:
    • Duschar, hårtorkar och schampo
    • 37-tums tv med satellitkanaler
    • Uppvärmning, daglig städning och eladaptrar/laddare

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Är Filiz Pansiyon husdjursvänligt?

Ja, katter och hundar är tillåtna på boendet. Vissa begränsningar kan gälla, så kontakta boendet för mer information.

Hur mycket kostar det att bo på Filiz Pansiyon?

Enligt uppgifter från den 23 okt. 2026, startar priserna från 242 kr för en natts vistelse för två vuxna på Filiz Pansiyon den 24 okt. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Filiz Pansiyon?

Det finns kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Filiz Pansiyon?

Checka in från: 12.30. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Filiz Pansiyon?

Utcheckning sker senast klockan 12.30.

Var ligger Filiz Pansiyon?

Detta pensionat i Pamukkale ligger 2 km från Recep Yazicioglu park och Pamukkale viner. Denizli Atatürk stadion och Forum Camlik ligger endast 3 km härifrån. Denizli station ligger på 28 minuters gångavstånd.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för Filiz Pansiyon

5,8

5,6

Renlighet

8,0

Läge

6,4

Personal och service

5,4

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 18 av 103 recensioner
8 - Bra i betyg. 23 av 103 recensioner
6 - Okej i betyg. 16 av 103 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 17 av 103 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 29 av 103 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

4/10 Dåligt

Gillade inte: Renlighet och boendets skick och faciliteter
Det var billigt och på bilderna såg det ok ut så jag bokade för vi hade bara 7 timmar för Sömn tills utcheckning men när Vi väl kom till Boendet så fanns det blod på Vägarna och korridorerna luktade, kändes bara inte bra. Duschen är ovanför toaletten och overall dåligt upplevelse sängen var okej men air condition sprutade vatten över sängen vilket kändes ohygieniskt.
Bodde här 1 natt i augusti 2023
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
oda fiyat performans açısından iyiydi,çalışanlar baya kibardı sevecendi,zemin katda mutfakta vardı yemek yapmak isterseniz,çay yada kahve içmek isterseniz gayet iyi
Bodde här 2 nätter i maj 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Gillade inte: Rummets bekvämlighet
Yalnız olanlar için bir kaç günlük rahatlıkla kalınabilir
Bodde här 3 nätter i juli 2024
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Personal och service
İdare eder parasınıa göre
Bodde här 1 natt i juli 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Fazla lüks aramayanlar için temiz, rahat, uygun fiyatla konaklama. Çalışanlar çok yardımsever. Mutfak ve çamaşırmakinasından ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. Yurtdışındaki hostellere benzer.
Bodde här 3 nätter i april 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade inte: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Çarşaflar yastıklar temizdi
Bodde här 1 natt i juni 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Temiz bir pansiyon

Temiz bir pansiyon şehir merkezine yakin otogara cok yakin fiat uygun tavsiye ederim
Bodde här 1 natt i december 2023
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet och personal och service
Gillade inte: Rummets bekvämlighet
Tek başıma konakladım, işletme sahipleri yardımseverdi. Bu fiyatlara kalabileceğiniz en iyi yer. Tek sıkıntısı ön cepheye bakan odalarda ana yoldan çok fazla ses geliyor.
Bodde här 3 nätter i juli 2024
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Personal och service
Gillade inte: Bekvämligheter
Pansiyon gayet kullanışlı fakat benim kaldığım odanın lavabosu Duş kısmı sıkıntılıydı doğru düzgün yıkanabilmek için su bile gelmiyordu. Sürekli ışık açılıp kapanıyordu banyoda ki, yapı olarak eski bir yer zaten. Ama ben bir gece kaldım yani bir kaç gece daha kalacağımı bilseydim 400,500 fazla verip daha temiz kullanışlı bir yerde kalırdım. Özellikle duş kısmı sorundu. Yatak temizdi oda da gayet temizdi.
Bodde här 1 natt i juli 2026
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Personal och service
Un lugar muy sencillo pero más que correcto. Por lo que se paga, hay pocos lugares así.
Bodde här 2 nätter i augusti 2023
Verifierad recension

8/10 Bra

安くて必要なものがある

価格が安くて最低限必要なものがあるので、おすすめします。
Bodde här 2 nätter i juli 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Eccellente.
Bodde här 3 nätter i juni 2024
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet och personal och service
Quite Area
Bodde här 2 nätter i november 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Nice and friendly

The room was simple but had everything I needed. Spotlessly clean, with fresh and nicely scented linens. The air conditioner in the room was very quiet. The staff were extremely helpful and friendly! Thank you.
Bodde här 1 natt i augusti 2025
Verifierad recension

6/10 Okej

Gillade: Personal och service

Vaut son prix

Hôtel vétuste. Propreté et confort sommaire en adéquation avec le prix.
Bodde här 1 natt i augusti 2023
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service och boendets skick och faciliteter
Teşekörrler
Bodde här 2 nätter i augusti 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Biz memnun kaldık

Kalınabilir,temiz,rahat,merkezî.Yalnız katta sigara içen anlayışsız otel konuklarına karşı odalara duman dedektörü takılabilir. Resepsiyon ilgiliydi,aile gidebilir diye düşünüyorum.Eşya ve konut eski yapı.
Bodde här 1 natt i juli 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
greatest people
Bodde här 2 nätter i juni 2022
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Oda temiz değil, çok soğuktu. Isıtma var ama çalışmıyor.
Bodde här 2 nätter i april 2026
Verifierad recension

4/10 Dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Çok vasattı
Bodde här 2 nätter i september 2024
Verifierad recension

4/10 Dåligt

Gillade inte: Renlighet och personal och service
2 km from the bus terminal
Bodde här 2 nätter i oktober 2024
Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Personal och service och bekvämligheter
Good for this price. A bit dirty and old but it's OK. Hot shower Staff was a nice guy
Bodde här 1 natt i november 2022
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Sporco, fatiscente, vetri rotti, spifferi, bagno rotto, wc rotto, no Wi-Fi, no colazione, cattivi odori e pieno di senzatetto. Da evitare assolutamente
Bodde här 1 natt i december 2025
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet

Yorum

Çok pisti güvenlik sıkıntısı vardı aşırı gürültülüydü ve herşey çok pisti
Bodde här 1 natt i augusti 2025
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

Gillade inte: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
Temizlik berbat ötesi kesinlikle tavsiye etmem boşuna paranızı çöpe atmayın biraz daha fazla para verin temiz bir yerde konaklayın
Bodde här 1 natt i december 2024