Hel semesterbostad

Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay

Boendeklass: 2.5

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering

Lägg till datum för priser

Om boendet

Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay

  • Villa med familjevänlig profil i San Leon
  • Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay erbjuder bekvämligheter som en eldstad och ett spelrum.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • Böcker, grillar och spel
    • En rökfri anläggning, strandhanddukar och ett bordtennisbord
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay kan ståta med bekvämligheter som eldstäder och arbetsyta för laptop, samt extra förmåner såsom luftkonditionering.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter:
    • Barnstolar och gratis spjälsängar
    • 4 badrum med duschar
    • Balkonger, kök och diskmaskiner

Liknande boenden

Om området

denna villa ligger i San Leon, ett område i Dickinson. Space Center Houston tillhör de kulturella höjdpunkterna och bland områdets populära turistattraktioner hittar du Kemah Boardwalk och NASA Johnson Space Center. På T-Bone Tom's kan du få en riktigt trevlig utekväll, och överväg att besöka Dickinson Historic Railroad Center om du har barn med dig på resan. Gå till vår reseguide för Dickinson
Se fler villor i Dickinson
Karta
Dickinson, TX

I närheten

  • En stor skylt med texten ”KEMAH BOAT RAMP” och ”Weekend Adventure Pass 39,99 dollar”.
    Kemah Lighthouse District
    15 min med bil - 13.3 km
  • En trätrumma med texten ”Boardwalk Bull” målad på den, omgiven av en metallram.
    Kemah Boardwalk
    16 min med bil - 14.1 km
  • Ett flygbildsbild av ett kustområde med en lång pir som sträcker sig ut i vattnet, omgivet av bostadshus och en fyr.
    Kemah Lighthouse
    16 min med bil - 14.0 km
  • En lekplats med rutschkanor och gungor vid en sjö.
    Clear Lake
    18 min med bil - 15.2 km
  • Ray Holbrook Park
    15 min med bil - 12.6 km

Ta sig runt

  • Houston, TX (EFD-Ellington Field) - 44 min med bil

Restauranger

  • McDonald's
    7 min med bil
  • Circle K
    8 min med bil
  • La Brisa Mexican Bar & Grill
    7 min med bil
  • Pacific Seafood
    12 min till fots
  • Gilhooley's Restaurant & Oyster Bar
    3 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet. Det finns även annan kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Dock, Infinity Pool! Luxe Villa on Galveston Bay?

Denna familjevänliga villa i Dickinson ligger mindre än 15 km från Houston Methodist Clear Lake, Kemah Boardwalk och Kemah Lighthouse District. Ray Holbrook Park och Deep Hole Park ligger också mindre än 15 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.