Lägenhetshotell·Privat värd

Hotel Saphir Group

Boendeklass: 4.5

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
Det nuvarande priset är 634 kr
inklusive skatter och avgifter
26 okt. – 27 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 9 av 9 rum

Lägenhet Deluxe - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 95 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Rum

  • 2 sovplatser
  • 4 dubbelsängar

Rum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lyxigt dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 60 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Lägenhet Superior - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 55 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Rum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Lägenhet Comfort - balkong - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 55 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Superior dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Standard dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hotel Saphir Group ligger i Douala. La Nouvelle Liberte och Petrus och Paulus-katedralen är lokala sevärdheter, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Eko marknad och Douala Grand Mall. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Stade de la Reunification (stadion) eller Japoma sportkomplex.
Se fler lägenhetshotell i Douala
Karta
Makepe, Hotel Saphir Group, Douala, Littoral Region

I närheten

  • La Nouvelle Liberte
    7 min med bil - 7.3 km
  • Stade de la Reunification (stadion)
    9 min med bil - 8.0 km
  • Eko marknad
    10 min med bil - 9.0 km
  • Petrus och Paulus-katedralen
    10 min med bil - 10.3 km
  • Doualas hamn
    12 min med bil - 12.0 km

Ta sig runt

  • Douala (DLA-Douala Intl.) - 35 min med bil

Restauranger

  • Deutch
    3 min med bil
  • Cour supreme
    7 min till fots
  • Tchop et yamo
    3 min med bil
  • Friends Food Bonamoussadi
    3 min med bil
  • Mermo
    3 min med bil

Om boendet

Hotel Saphir Group

  • Lägenhetshotell i lyxstil
  • Hotel Saphir Group erbjuder gratis kontinental frukost, en takterrass och ett fullständigt spa. När du vill koppla av en stund kan du besöka en ångbastu och njuta av kroppsbehandlingar eller massage. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • Gasgrillar och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Hotel Saphir Group kan ståta med förmåner som luftkonditionering och separata sittutrymmen, samt ytterligare bekvämligheter såsom gratis wi-fi och värdeförvaringsskåp.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter:
    • Duschar, bidéer och hårtorkar
    • Garderober, separata sittutrymmen och en personlig kock

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Hotel Saphir Group?

Ja, boendet har en utomhuspool. Poolen är tillgänglig 06.00–15.00.

Hur mycket kostar det att bo på Hotel Saphir Group?

Enligt uppgifter från den 25 okt. 2026, startar priserna från 634 kr för en natts vistelse för två vuxna på Hotel Saphir Group den 26 okt. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Hotel Saphir Group husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet. En avgift på EUR 5000 per husdjur, per dag tas ut.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hotel Saphir Group?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Hotel Saphir Group?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Hotel Saphir Group?

Utcheckning sker senast klockan 11.30.

Var ligger Hotel Saphir Group?

Detta lägenhetshotell i lyxstil i Douala ligger mindre än en mil från La Nouvelle Liberte, Stade de la Reunification (stadion) och Eko marknad. Douala Grand Mall och Petrus och Paulus-katedralen ligger också mindre än 15 km härifrån.

Recensioner

7,8

Bra