Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas!

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Om området

detta bed and breakfast ligger i Filadelfia. Sabanero-staty och Guanacaste-museet är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Palo Verdes nationalpark och Reserva Biologica Lomas Barbudal. Go Adventures och Ericka's Fruit Stand är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Filadelfia
Se fler B&B i Filadelfia
Karta
Provincia de Guanacaste, Provincia de Guanacaste

I närheten

  • Palo Verdes nationalpark
    12 min med bil - 4.5 km
  • El Viejos våtmarker
    27 min med bil - 11.4 km

Ta sig runt

  • Liberia (LIR-Daniel Oduber Intl.) - 72 min med bil

Restauranger

  • La Casona
    16 min med bil
  • La Hornilla
    22 min med bil
  • Bar El Mirto
    21 min med bil

Om boendet

Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas!

  • Om boendet
  • Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas! erbjuder bekvämligheter som gratis frukost och tvättmöjligheter. På spaet kan du njuta av massage och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Pool
    • Limousine- och taxibokning, strandhanddukar och lokal matleveranstjänst
    • Conciergetjänster, utomhusmöbler och en rökfri anläggning
    • Grillar
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas! erbjuder bekvämligheter som luftkonditionering och gratis wi-fi.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med duschar och tvål
    • Altaner/terrasser, en personlig kock och diskmaskiner

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: internetanslutning

Parkering och transport

  • Limousine- och taxibokning

Mat och dryck

  • Gratis frukost tillgänglig

Att göra

  • Pool

Bekvämligheter

  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Conciergetjänster

Utomhus

  • Grill
  • Strandhanddukar
  • Utomhusmöbler

Spa

  • Massage

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Kockservice
  • Matleveranstjänst
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Tvättmaskin

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Släck lamporna, lås dörrarna och lämna tillbaka nycklarna.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme från värden.

Husdjur

Djur är tillåtna
Endast hundar välkomnas
1 per rum (upp till 10 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Tillåtna evenemang: födelsedagsfester

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och evenemang (inklusive födelsedagsfester) är tillåtna på boendet; max antal gäster: 20
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Boendets registreringsnummer 3-102-816946
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas!?

Ja, boendet har pool.

Är Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas! husdjursvänligt?

Ja, Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas! tillåter hundar (högst 1 per rum) med en vikt på upp till 10 kg per djur.

Vilka är incheckningstiderna för Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas!?

Incheckning börjar 14.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas!?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Bed & Breakfast en plena selva, ¡a solo 10 minutos de las playas paradisíacas!?

Detta bed and breakfast i Filadelfia ligger 3,6 km från Palo Verdes nationalpark och mindre än två mil från El Viejos våtmarker och Reserva Biologica Lomas Barbudal. Catarata Llanos de Cortés och Parque De Bagaces ligger också mindre än tre mil härifrån.