Gangreung top spa Pension

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

5,0 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Grill
  • Företagstjänster
Det nuvarande priset är 933 kr
inklusive skatter och avgifter
13 juli – 14 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 23 av 23 rum

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 201ho)

  • 49 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (bongwan 202ho)

  • 59 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (bongwan 301ho)

  • Utsikt mot havet
  • 59 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 302ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 303ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 304ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 305ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 306ho)

  • Utsikt mot havet
  • 49 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 307ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (bongwan 401ho)

  • Utsikt mot havet
  • 59 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 402ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 403ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 405ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 406ho)

  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 407ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (bongwan 408ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (singwan 201ho)

  • Utsikt mot havet
  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (singwan 202ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (singwan 203ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (singwan 204ho)

  • Utsikt mot havet
  • 49 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (singwan 301ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (singwan 302ho)

  • Utsikt mot havet
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (singwan 303ho)

  • Utsikt mot havet
  • 59 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Gangreung top spa Pension ligger på stranden i Gangneung. Den som är ute efter någon aktivitet kan kolla in Jumunjin Port, och alla kan uppskatta den vackra naturen kring Gyeongpos strand och Gangmuns strand. Gangneung center för kultur och konst och Gangneung Danos kulturcenter är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Gangneung
Se fler pensionat i Gangneung
Karta
663-50, Haean-ro, Gangneung, Gangwon-do, 25459

I närheten

  • En fyr i solnedgången med en brygga som sträcker sig ut i vattnet.
    Sacheons strand
    4 min med bil - 1.9 km
  • En strandpromenad vid sjön, med träd och berg i bakgrunden.
    Kyong-p’o
    5 min med bil - 2.5 km
  • En strand med en klarblå himmel och turkosfärgade vågor.
    Gyeongpos strand
    7 min med bil - 3.3 km
  • En traditionell koreansk paviljong med utsmyckade taktegel och livfulla färger, omgiven av träd och en klar himmel.
    Gyeongpodae
    8 min med bil - 4.0 km
  • En strand med kristallklart turkost vatten, klippformationer och ett berg i fjärran.
    Jeongdongjin Beach
    42 min med bil - 26.5 km

Ta sig runt

  • Jeongdongjin station – 40 min med bil
  • Gangneung (KAG) - 36 min med bil

Restauranger

  • 최일순짬뽕 순두부
    2 min med bil
  • 테라로사커피
    18 min till fots
  • 백야커피
    11 min till fots
  • 경포야참숯화로구이
    2 min med bil
  • 카페 라카이
    4 min med bil

Om boendet

Gangreung top spa Pension

  • Detta pensionat ligger nära Gyeongpodae
  • Gangreung top spa Pension ligger nära Gyeongpos strand och erbjuder bekvämligheter som en terrass. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • En hiss, grillar och mötesrum
    • Karaoke
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Gangreung top spa Pension kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter:
  • Badrum med badkar eller duschar

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
Minimiålder för incheckning - 19 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Nationell betygssättning

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Gangreung top spa Pension?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Hur mycket kostar det att bo på Gangreung top spa Pension?

Enligt uppgifter från den 30 juni 2026, startar priserna från 933 kr för en natts vistelse för två vuxna på Gangreung top spa Pension den 13 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Är Gangreung top spa Pension husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Gangreung top spa Pension?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Gangreung top spa Pension?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Gangreung top spa Pension?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Gangreung top spa Pension?

Detta pensionat på stranden i Gangneung ligger 1,9 km från Sacheons strand och 3 km från Gyeongpos strand. Gangmuns strand och Sacheonjin strand ligger också 5 km härifrån.

Recensioner

Recensioner för Gangreung top spa Pension

5,0

5,0

Renlighet

2,0

Bekvämligheter

5,0

Personal och service

8,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 0 av 2 recensioner
8 - Bra i betyg. 1 av 2 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 2 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 1 av 2 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Bra

Mihye

Gillade: Renlighet, personal och service, boendets skick och faciliteter och rummets bekvämlighet
인당 추가 비용이 좀 비싸지만 나름 바베큐도 좋구 좋았어요
Bodde här 1 natt i januari 2025
Verifierad recension

2/10 Väldigt dåligt

YUNG DUK

Gillade inte: Renlighet, personal och service och bekvämligheter
너무 음침하고 어둡고 불편했어요.
Bodde här 1 natt i november 2025