Hel lägenhet

Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!

Boendeklass: 3

Fotogalleri för Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!

Ett modernt kök med en bänkskiva i granit, mörka skåp och en stor spegel ovanför diskhon. Här finns hängande taklampor, en inbyggd hylla med glasvaror och en öppen spis med två fåtöljer.
Ett modernt kök med bänkskivor i granit, vitvaror i rostfritt stål och träskåp.
En swimmingpool med solstolar, ett inhägnat område och en flervåningsbyggnad med balkonger i bakgrunden.
En matplats med ett runt bord för fyra personer, omgiven av stolar.
Ett vardagsrum med en öppen spis, en takfläkt, en soffa och en tv.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

2 sovrum2 badrumSovplats för 4115 kvm

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Eldstad

Lägg till datum för priser

Om boendet

Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!

  • Denna lägenhet ligger nära Anakeesta
  • Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains! ligger nära Ripley's Aquarium of the Smokies och har mycket att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi i allmänna utrymmen.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • En hiss och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains! erbjuder bekvämligheter som eldstäder och luftkonditionering.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • 2 badrum med duschar
    • Kök, mikrovågsugnar och ugnar

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Parkering och transport

  • Gratis parkering i närheten
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Ismaskin
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles

Utrymmen

  • Eldstad
  • Vardagsrum

Underhållning

  • Tv

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendets registreringsnummer 204223, 0940143
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

denna lägenhet ligger i Gatlinburg. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Great Smoky Mountains National Park och The Ripken Experience - Pigeon Forge, och du kan även besöka turistattraktioner som Ripley's Aquarium of the Smokies och Anakeesta. Du får inte missa Gatlinburg SkyPark och Wild Bear Falls Indoor Water Park. Gå till vår reseguide för Gatlinburg
Se fler lägenheter i Gatlinburg
Karta
Gatlinburg, TN

I närheten

  • En rustik timmerstuga med ett brant tak, omgiven av en frodig, grön skog.
    Historic Ogle Log Cabin
    13 min till fots - 1.2 km
  • En hängbro av trä i en skog.
    Anakeesta
    16 min till fots - 1.4 km
  • Ett undervattensakvarium med ett stort fiskakvarium, stenar och koraller.
    Ripley's Aquarium of the Smokies
    18 min till fots - 1.5 km
  • En stad som ligger inbäddad i en dal omgiven av höstfärgade träd och berg.
    Gatlinburg SkyPark
    3 min med bil - 2.0 km
  • En byggnad med en fasad av sten, en grön entré och flaggor.
    Gatlinburg Convention Center
    3 min med bil - 2.4 km

Ta sig runt

  • Alcoa - Knoxville Airport (TYS) - 69 min med bil

Restauranger

  • Ole Smoky Distillery
    4 min med bil
  • Sugarlands Distilling Co.
    4 min med bil
  • Puckers Sports Bar
    3 min med bil
  • Loco Burro Fresh Mex Cantina
    3 min med bil
  • Pancake Pantry
    3 min med bil

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains! husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet. Det finns även annan kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!?

Denna lägenhet i Gatlinburg ligger mindre än 2 km från Cupids Chapel of Love, Ripley's Aquarium of the Smokies och Anakeesta. Great Smoky Mountains National Park ligger 2,8 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner för Gatlinburg Condo ~ 2 Mi to Smoky Mountains!