Hel stuga

Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals

En träveranda med väggar av timmer, utomhusmöbler och utsikt över skogen.
Ett kök i stilen av en timmerstuga, utrustat med kylskåp, spis, mikrovågsugn och diskmaskin.
En stuga med träpanel på insidan, en eldstad i sten, trämöbler och en tv som står på ett skåp.
En stuga av trä med en veranda, en skorsten och en skylt som visar att det är ett hus som hyrs ut.
Ett sovrum i en stuga, inrett med en säng, en byrå och två fönster.

Hel stuga

1 sovrum2 badrumSovplats för 480 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Grill

Lägg till datum för priser

Om boendet

Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals

  • Om boendet
  • Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals erbjuder allt du behöver.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Snabb incheckning, grillar och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla gästrum är individuellt möblerade och har bekvämligheter som luftkonditionering.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Kök med kylskåp, diskmaskiner och mikrovågsugnar
    • Spishällar och uppvärmning

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Diskmaskin
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 2 privata badrum
  • Handdukar tillhandahålles

Utomhus

  • Grill

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Endast hundar är välkomna
  • Upp till 18 kg per husdjur
  • Avgift: USD 75 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Kolmonoxidvarnare (värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild inredning
  • Enskild möblering

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [3121 Veterans Blvd, Pigeon Forge, TN 37863].
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Gäster måste kontakta boendet i förväg för sen incheckning efter 21.00 måndag–fredag och 18.00 lördag–söndag.

Husdjur

Djur är tillåtna mot en extraavgift på USD 75 per husdjur och per vistelse
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar välkomnas
2 per rum (upp till 18 kg per husdjur)

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för husdjur: USD 75 per husdjur per vistelse
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna stuga ligger i Sevierville. Island in Pigeon Forge (shoppingcenter) och Old Mill kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Great Smoky Mountains National Park och The Ripken Experience - Pigeon Forge. Du får inte missa Anakeesta och Ripley's Aquarium of the Smokies. Gå till vår reseguide för Sevierville
Se fler stugor i Sevierville
Karta
2952 Grassy Branch Loop, Sevierville, TN, 37876

I närheten

  • En träbro över en snabbströmmande flod, med höstfärgade träd i bakgrunden.
    Little Pigeon River
    3 min med bil - 3.1 km
  • Mills Park
    7 min med bil - 7.1 km
  • Rocky Top Sports World
    8 min med bil - 8.4 km
  • Morning Mist Village
    9 min med bil - 7.0 km
  • Chapel at Honeymoon Hills
    12 min med bil - 8.7 km

Restauranger

  • McDonald's
    14 min med bil
  • Three Jimmy's Good Time Eatery
    14 min med bil
  • Little House of Pancakes
    17 min med bil
  • Flapjack's Pancake Cabin
    19 min med bil
  • Preachers Smokehouse
    11 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals husdjursvänligt?

Ja, detta boende tillåter hundar (högst 2 per rum) med en vikt på upp till 18 kg per djur. En avgift på USD 75 per husdjur, per vistelse tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Hur mycket kostar det att parkera vid Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals?

Denna stuga i Sevierville ligger 3,5 km från Little Pigeon River och mindre än en mil från Morning Mist Village och Mills Park. Chapel in the Glen och Chapel at Honeymoon Hills ligger också mindre än en mil härifrån.

Recensioner för Secret Hideaway #195 by Aunt Bug's Cabin Rentals