Görele Liva Hotel

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart
Det nuvarande priset är 814 kr
inklusive skatter och avgifter
21 okt. – 22 okt.

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Rumsservice

Rumsalternativ

Standard dubbelrum - icke-rökare - städning

  • 32 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Görele Liva Hotel ligger i Gorele. Sera Gölü är en annan rekommenderad plats att besöka. Gå till vår reseguide för Gorele
Karta
Kumyali Mahallesi Hasan Ali Yucel Caddesi No 3/1, Görele Liva Hotel 4-5, Görele, Giresun, 28800

I närheten

  • Hayrullah Koc-parken
    2 min till fots - 0.2 km
  • Martyrs Monument
    8 min till fots - 0.7 km
  • Tirebolu strand
    20 min med bil - 22.7 km
  • Zefre hamn
    38 min med bil - 42.5 km
  • Canikdere naturstig
    50 min med bil - 56.3 km

Restauranger

  • Tutkun Pastanesi
    2 min till fots
  • Ersan pide salonu
    3 min till fots
  • İPŞİROĞLU RESTAURANT
    1 min till fots
  • Tatlı Diyari
    1 min till fots
  • Sultan Sofrası
    2 min till fots

Om boendet

Görele Liva Hotel

  • Om boendet
  • Görele Liva Hotel erbjuder bekvämligheter som gratis frukost enligt egen beställning och en restaurang. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Detta hotell erbjuder även följande förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En dygnet runt-öppen reception, conciergetjänster och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
    • Bagageförvaring, kaffe/te i lobbyn och en hiss
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Görele Liva Hotel har bekvämligheter som rumsservice dygnet runt och arbetsyta för laptop, samt ytterligare detaljer såsom luftkonditionering och separata sittutrymmen.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med duschar och hårtorkar
    • Smart-tv med satellitkanaler
    • Garderober, separata sittutrymmen och separata middagsplatser

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning tillgänglig alla dagar 07.30–11.00
  • En restaurang
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Familjevänligt

  • Separat middagsplats i rummet

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (119 centimeter bred dörr)
  • Ledstänger i korridorer (120 centimeter höga)
  • Ledstänger i trappor (120 centimeter höga)
  • Tillgänglighetsanpassad allmän toalett
  • Tillgänglighetsanpassad gång till hiss
  • Tillgänglighetsanpassad lounge
  • Tillgänglighetsanpassad registreringsdisk (110 centimeter hög)
  • Tillgänglighetsanpassad restaurang
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)
  • Trägolv i rum

Mer

  • Delvis användning av LED-lampor
  • Dubbelfönster
  • Lokala råvaror prioriteras
  • Lokalt ägda och organiserade turer och aktiviteter
  • Minst 80 % ekologisk mat
  • Rökning ej tillåten
  • Veganska måltidsalternativ
  • Vegetariska måltidsalternativ

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tofflor
  • Tvål

Underhållning

  • Smart-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska
  • Matleveranstjänst
  • Rumsservice dygnet runt
  • Separat middagsplats

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Luftkonditionering
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Uppvärmning
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 13.30. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Boendets registreringsnummer 27115
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är Görele Liva Hotel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Görele Liva Hotel?

Enligt uppgifter från den 20 okt. 2026, startar priserna från 814 kr för en natts vistelse för två vuxna på Görele Liva Hotel den 21 okt. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Görele Liva Hotel?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Görele Liva Hotel?

Checka in från: 13.30. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Görele Liva Hotel?

Utcheckning sker senast klockan 11.30.

Var ligger Görele Liva Hotel?

Detta hotell i Gorele ligger tio minuters promenad från Hayrullah Koc-parken och Martyrs Monument. Tirebolu strand ligger 18,4 km härifrån.

Recensioner

Recensioner för Görele Liva Hotel

9,0

Underbart

9,0

Renlighet

9,0

Bekvämligheter

9,0

Personal och service

9,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 1 av 2 recensioner
8 - Bra i betyg. 1 av 2 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 2 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Bra

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanız için teşekkür ederiz.
Bodde här 1 natt i juli 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
A solid find on the Black Sea coast. Liva sits right in the center of Görele, which is exactly where you want to be —- walkable, convenient, no fuss. Free parking on site, which matters more than it sounds when you’re moving through the region by car. Breakfast is included and genuinely good —- the kind of spread that actually fuels a morning rather than just checking a box. Rooms are clean and modern, nothing to complain about. But the staff is what makes it: professional, warm, and clearly invested in the place. Worth your business if you’re coming through.
Bodde här 1 natt i juni 2026