Hotel O by OYO Sweet Home Guest House

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning

Rumsalternativ

Classic-rum

  • 9 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hotel O by OYO Sweet Home Guest House ligger i Greater Noida. Pari Chowk och Shaheed Smarak Smriti Park är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Surajpur Wetland och City Park Noida. Stellar Children’s Museum och Botanic Garden of Indian Republic är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Greater Noida
Karta
2 floor A.R plaza surajpur opp crown plaza hotel, Noida, Uttar Pradesh, 201306

Ta sig runt

  • Noida Sector 137 Station – 24 min med bil
  • Ghaziabad (HDO-Hindon) - 80 min med bil

Restauranger

  • KFC
  • BURGER KING
  • Starbucks
  • Karigari
  • Roastery Coffee House

Om boendet

Hotel O by OYO Sweet Home Guest House

  • Detta hotell ligger nära Pari Chowk
  • Hotel O by OYO Sweet Home Guest House erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
  • Bagageförvaring och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Hotel O by OYO Sweet Home Guest House har bekvämligheter som luftkonditionering och gratis wi-fi.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med duschar och gratis toalettartiklar
    • Daglig städning och skrivbord

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 23.30.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 12.00–00.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Hotel O by OYO Sweet Home Guest House husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hotel O by OYO Sweet Home Guest House?

Hotel O by OYO Sweet Home Guest House har ingen parkering.

Vilka är incheckningstiderna för Hotel O by OYO Sweet Home Guest House?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 23.30. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Hotel O by OYO Sweet Home Guest House?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Hotel O by OYO Sweet Home Guest House?

Detta hotell i Greater Noida ligger 3,7 km från Surajpur Wetland och mindre än en mil från Kailash Hospital och Pari Chowk. Omaxe Connaught Place Mall och Stellar Children’s Museum ligger också mindre än en mil härifrån.