Hel lägenhet

Uppiges Spa-haus mit Whirlpool

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår

Om området

Uppiges Spa-haus mit Whirlpool ligger i Grossenbrode. Heimatmuseum Heiligenhafen och Modellbahn Fehmarn tillhör de kulturella höjdpunkterna, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Fehmarn Golf Course och Burgstaaken-hamnen. Baltiska äventyrsparken och havstornet och Fehmarn Aquarium är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Grossenbrode
Se fler lägenheter i Grossenbrode
Karta
Grossenbrode, Schleswig-Holstein

I närheten

  • En berg- och dalbanas spårvidd mot en klarblå himmel.
    Hansapark
    42 min med bil - 61.3 km
  • Grossenbrode strand
    6 min till fots - 0.5 km
  • Baderollstuhl
    7 min till fots - 0.6 km
  • Jumicar Ostholstein
    9 min till fots - 0.8 km
  • Ostsee Therme Scharbeutz
    54 min med bil - 74.1 km

Ta sig runt

  • Grossenbrode station – 15 minuters promenad
  • Lübeck Airport (LBC), Lübeck, Tyskland - 67 min med bil

Restauranger

  • Strandschuppen
    11 min med bil
  • Hofcafé Albertsdorf
    13 min med bil
  • Restaurant zum Huk
    15 min med bil
  • O Marinheiro Café & Bar
    11 min med bil
  • Gosch Heiligenhafen
    10 min med bil

Om boendet

Uppiges Spa-haus mit Whirlpool

  • Om boendet
  • Uppiges Spa-haus mit Whirlpool erbjuder bekvämligheter som en terrass och en bastu.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Grillar och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum är individuellt möblerade och kan ståta med bekvämligheter som eldstäder.
  • Du hittar även följande bekvämligheter i alla rum:
  • Barnstolar, digitalkanaler och uppvärmning

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Är Uppiges Spa-haus mit Whirlpool husdjursvänligt?

Ja, husdjur är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Uppiges Spa-haus mit Whirlpool?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Uppiges Spa-haus mit Whirlpool?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Uppiges Spa-haus mit Whirlpool?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Uppiges Spa-haus mit Whirlpool?

Denna lägenhet i Grossenbrode ligger tio minuters promenad från Grossenbrode strand och Baderollstuhl. Jumicar Ostholstein och surfstrand ligger också 3 km härifrån. Grossenbrode station ligger på 15 minuters gångavstånd.