Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy
Denna lägenhet ligger nära Paseo Cayala
Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy erbjuder bekvämligheter som tvättmöjligheter och en bastu. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
Här följer några ytterligare förmåner:
En utomhuspool
Spel, utomhusmöbler och en hiss
En rökfri anläggning
Om rummen
Alla rum hos Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy har bekvämligheter som luftkonditionering och gratis wi-fi.
Dessutom hittar du följande bekvämligheter:
2 badrum med duschar och hårtorkar
Smart-tv med kabelkanaler
Balkonger, kylskåp och mikrovågsugnar
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
Allmän pool
Bastu
Uppvärmd pool
Utomhuspool
Internet
Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig
Mat och dryck
Grytor och köksredskap
Kryddor
Kylskåp
Mikrovågsugn
Te-/kaffebryggare
Sovrum
2 sovrum
Lakan tillhandahålls
Badrum
2 badrum
Dusch
Handdukar tillhandahålles
Hårtork
Toalettpapper
Tvål
Utrymmen
Vardagsrum
Underhållning
Smart-tv med kabelkanaler/satellitkanaler
Spel
Utomhus
Balkong
Utomhusmöbler
Tvätt
Tvättmaskin
Tvättmöjligheter
Komfort
Luftkonditionering
Husdjur
Husdjur välkomna
Upp till 9 kg per husdjur
Anpassning/tillgänglighet
Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Hiss
Ramp till huvudentrén
Tillgänglighetsanpassad parkering
Tillgänglighetsanpassad parkeringsplats
Tillgänglighetsanpassad väg
Tillgänglighetsanpassning på rummet
Väl upplyst gång till ingången
Rökfritt boende
Tjänster och inrättningar
Strykjärn/strykbräda
Städning på begäran
Att göra
Uppvärmd pool
Säkerhetsdetaljer
Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
Ingen rökdetektor (värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet)
Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Utcheckningsinstruktioner
Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Ta bort sängkläder från alla använda sängar och samla ihop använda handdukar.
Samla ihop personliga föremål, släng rester av mat och dryck och ta ut soporna.
Släck lamporna och lås dörrarna.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme från värden.
Husdjur
Djur är tillåtna
2 per rum (upp till 9 kg per husdjur)
Meddelande från värden: espacio de jardín con ubicación en primer nivel
Barn och extrasängar
Barn är välkomna.
Evenemang
Inga evenemang tillåts
Rökning tillåten
Rökning förbjuden
Viktig information
Att hålla koll på
Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Område endast för seniorer.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om området
denna lägenhet ligger i Zona 16, ett område i Guatemala City. Resenärer som har shopping på programmet kan besöka Paseo Cayala och Oakland Mall. Botaniska trädgården och Miguel Ángel Asturias kulturcenter är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Guatemala City
Guatemala City (GUA-La Aurora Intl.) - 37 min med bil
Restauranger
Il Piacere
11 min till fots
Casa Escobar
10 min till fots
Café Barista
10 min till fots
San Martin Cayala
15 min till fots
Los Cebollines
11 min till fots
Vanliga frågor och svar
Finns det pool på Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy?
Ja, boendet har en utomhuspool. Det finns uppvärmd pool.
Hur mycket kostar det att bo på Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy?
Enligt uppgifter från den 1 juli 2026, startar priserna från 1 309 kr för en natts vistelse för två vuxna på Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy den 4 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.
Är Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy husdjursvänligt?
Ja, detta boende tillåter husdjur (högst 2 per rum) med en vikt på upp till 9 kg per djur.
Hur mycket kostar det att parkera vid Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy?
Parkering är tillgänglig på boendet.
Vilka är incheckningstiderna för Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy?
Incheckning börjar 15.00.
Vilken utcheckningstid gäller för Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy?
Utcheckning sker senast klockan 11.00.
Var ligger Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy?
Denna lägenhet i Zona 16 ligger mindre än 2 km från Paseo Cayala och Amerikanska ambassaden i Guatemala. Universidad del Valle de Guatemala och Kanajuys ekologiska park ligger också 5 km härifrån.
Recensioner för Apartment in Cayala City/ 2 bedrooms, pet friendly / US Embassy
Recensioner
Väldigt bra
Alla recensioner som visas är recensioner från verkliga gäster. Endast resenärer som har bokat en vistelse med oss kan publicera en recension. Vi verifierar recensioner i enlighet med våra riktlinjer och publicerar alla recensioner, både positiva och negativa.