Gyeongju Edis Poolvilla

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Grill

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 12 av 12 rum

Basic-rum - 2 sovrum (A101)

  • 99 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (A102)

  • 62 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (A103)

  • 56 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (A201)

  • 49 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (A202)

  • 49 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (A203)

  • 99 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (L101)

  • 99 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 10 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (L102)

  • 56 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (L103)

  • 56 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (L201)

  • 49 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 1 sovrum (L202)

  • 33 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic-rum - 2 sovrum (L203)

  • 82 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Gyeongju Edis Poolvilla ligger i Gyeongju. Gyeongjus vattenpark är en uppskattad turistattraktion, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Bomun Lake och Donggungs palats och Woljidammen. Blue One Water Park och Världskulturutställningsparken i Gyeongju är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Gyeongju
Se fler pensionat i Gyeongju
Karta
177, Saegol-gil, Gyeongju-si, Gyeongju, North Gyeongsang, 38126

I närheten

  • En person som formar en lerkruka på ett drejskiva.
    Kyongjus hantverksby
    13 min till fots - 1.1 km
  • En bronsstaty av en person klädd i traditionell dräkt, en träskulptur föreställande en fisk och en digital informationsskärm.
    Sillas konst- och vetenskapsmuseum
    17 min till fots - 1.5 km
  • En nöjespark vid kusten med berg- och dalbanor, ett pariserhjul och en pagod.
    Bomun Lake
    8 min med bil - 7.4 km
  • En traditionell byggnad med färgglada lyktor som hänger ovanför.
    Bulguksatemplet
    9 min med bil - 4.3 km
  • Hwangnidan-gil Road
    23 min med bil - 18.9 km

Ta sig runt

  • Gyeongju Station – 22 min med bil
  • Ulsan (USN) - 43 min med bil

Restauranger

  • 브레스커피웍스
    8 min till fots
  • Panorama
    3 min med bil
  • 아래헌
    5 min till fots
  • 산드레
    2 min med bil
  • 두부마을
    3 min med bil

Om boendet

Gyeongju Edis Poolvilla

  • Detta pensionat ligger nära Bulguksatemplet
  • Gyeongju Edis Poolvilla ligger nära Gyeongjus vattenpark och har massor att erbjuda. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • En utomhuspool
    • Gratis vanlig parkering
    • Kolgrillar
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Gyeongju Edis Poolvilla kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med badkar eller duschar
    • Kök och kylskåp

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 7 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Nationell betygssättning

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Gyeongju Edis Poolvilla?

Ja, boendet har en utomhuspool.

Är Gyeongju Edis Poolvilla husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Gyeongju Edis Poolvilla?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Gyeongju Edis Poolvilla?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Gyeongju Edis Poolvilla?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Gyeongju Edis Poolvilla?

Detta pensionat i Gyeongju ligger en kvarts promenad från Kyongjus hantverksby, Sinra Yeoksa Gwahakgwan och Sillas konst- och vetenskapsmuseum. Gyeongju nationalpark och Dabotap (pagoda) ligger också 5 km härifrån.