Budget Inn

Boendeklass: 2.5

Välj datum för att se priser

Recensioner

6,2 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 909 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Classic-rum - 1 queensize-säng - icke-rökare

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Classic-rum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

  • Utsikt mot staden
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Classic-rum - 2 dubbelsängar - icke-rökare

  • Utsikt mot staden
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Budget Inn ligger nära stranden i Heber Springs. Heber Springs Marina och Eden Isle Marina kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Big Creek Natural Area och Eagle Bank Park. Passa på att utforska området med vattenaktiviteter som sportdykning. Gå till vår reseguide för Heber Springs
Se fler motell i Heber Springs
Karta
616 W Main Street, Heber Springs, AR, 72543

I närheten

  • En stor sjö omgiven av skogbeklädda kullar.
    Greers Ferry Lake
    2 min med bil - 1.8 km
  • Cleburne County Library
    5 min till fots - 0.4 km
  • Eagle Bank Park
    6 min till fots - 0.6 km
  • Spring Park
    10 min till fots - 0.8 km
  • Sandy Beach
    4 min med bil - 2.9 km

Ta sig runt

  • Little Rock, Arkansas (LIT-Clinton National Airport) - 76 min med bil

Restauranger

  • McDonald's
    3 min med bil
  • Peggy Sue's Place
    19 min till fots
  • Las Playitas
    4 min med bil
  • Angies Hideway
    3 min med bil
  • Whataburger
    3 min med bil

Om boendet

Budget Inn

  • Om boendet
  • Budget Inn erbjuder ett bibliotek och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla rum hos Budget Inn erbjuder bekvämligheter som luftkonditionering samt gratis wi-fi.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter:
    • Badrum med kombinerade duschar/badkar
    • LED-tv med premiumkanaler
    • Kylskåp, mikrovågsugnar och daglig städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Att göra

  • Bibliotek

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Mikrovågsugn på rummet

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgänglighetsanpassad väg

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum

Underhållning

  • LED-tv med digitala premiumkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00
Kontaktfri incheckning erbjuds
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Namnet på kreditkortet som används vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter måste vara detsamma som huvudnamnet på rumsbokningen.
Boendet accepterar kreditkort.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare, rökdetektor och fönstergaller.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är Budget Inn husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Budget Inn?

Enligt uppgifter från den 26 aug. 2026, startar priserna från 909 kr för en natts vistelse för två vuxna på Budget Inn den 21 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Budget Inn?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Budget Inn?

Incheckning börjar 14.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Budget Inn?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Budget Inn?

Detta motell nära stranden ligger tio minuters promenad från Eagle Bank Park och Cleburne County Library. Spring Park och Greers Ferry Lake ligger också 2 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.