Relax Inn

Boendeklass: 2

Välj datum för att se priser

Recensioner

6,8 av 10,

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum

Rum - 1 kingsize-säng - rökare

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Rum - 2 dubbelsängar - rökare

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Relax Inn ligger i Canton. Red Bud Park och Kendall Quinn Lake är exempel på områdets vackra natur, och bland de lokala turistattraktioner hittar du Canton Mississippi Train Museum och Canton Multicultural Center and Museum. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Ridgeland Tennis Center eller Parham Bridges Tennis Center. Gå till vår reseguide för Canton
Karta
123 Sidney Runnels Dr, Canton, MS, 39046

I närheten

  • Red Bud Park
    2 min med bil - 2.5 km
  • Canton Mississippi Train Museum
    3 min med bil - 3.2 km
  • Canton Courthouse Square
    3 min med bil - 3.9 km
  • Canton Multicultural Center and Museum
    3 min med bil - 3.9 km
  • Merit Health Madison
    4 min med bil - 5.4 km

Ta sig runt

  • Madison, MS (DXE-Bruce Campbell Field) - 17 min med bil

Restauranger

  • Love's Travel Stop
    10 min till fots
  • Wendy's
    6 min med bil
  • China Buffet
    3 min med bil
  • McDonald's
    4 min till fots
  • El Ranchito
    9 min med bil

Om boendet

Relax Inn

  • Om boendet
  • Relax Inn erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla rum hos Relax Inn har bekvämligheter som luftkonditionering samt gratis wi-fi.
  • Du kan också räkna med följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med kombinerade duschar/badkar och gratis toalettartiklar
    • 32-tums platt-tv med satellitkanaler
    • Kaffe- och tebryggare, uppvärmning och daglig städning

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med satellitkanaler

Mat och dryck

  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.30. Checka in fram till: 05.00.
Minimiålder för incheckning - 19 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det ska vara tyst på boendet från 22.00 till 08.00.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur är tillåtna mot en extraavgift på USD 10.00 per husdjur och per dag
Assistanshundar är välkomna utan avgift
Endast hundar och katter välkomnas
1 per rum
Husdjur får inte lämnas utan uppsikt
Endast vissa rum – restriktioner gäller. Du kan ange önskemål om djurvänliga rum genom att kontakta boendet via numret som anges i bokningsbekräftelsen.

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Avgift för husdjur: USD 10.00 per husdjur per dag
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Vanliga frågor och svar

Är Relax Inn husdjursvänligt?

Ja, Relax Inn tillåter katter och hundar (högst 1 per rum). En avgift på USD 10.00 per husdjur, per dag tas ut. Assistanshundar är avgiftsbefriade. Vissa begränsningar kan gälla, så kontakta boendet för mer information.

Hur mycket kostar det att parkera vid Relax Inn?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Relax Inn?

Checka in från: 15.30. Checka in fram till: 05.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Relax Inn?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Relax Inn?

Detta hotell i Canton ligger mindre än 5 km från Red Bud Park, Canton Mississippi Train Museum och Canton Courthouse Square. Canton Multicultural Center and Museum och Merit Health Madison ligger också 5 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.