Time Hostel Jincheng Station Branch

Boendeklass: 2

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 554 kr
inklusive skatter och avgifter
7 sep. – 8 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Deluxe fyrbäddsrum

  • Utsikt mot staden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Exklusivt dubbelrum

  • Utsikt mot staden
  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Lyxhus

  • Utsikt mot staden
  • 5 sovrum
  • 16 sovplatser
  • 8 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Time Hostel Jincheng Station Branch ligger i Kinmen-ön, ett område i Jincheng. Kinmen Kaoliang Liquor och Xin Hus hamn kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att se områdets turistattraktioner kan besöka Agriculture Research Institute Recreation Farm och Taiwans folkmuseum. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Wuyuan Bays sporthall eller Xiamen Egret-stadion. Gå till vår reseguide för Jincheng
Se fler B&B i Jincheng
Karta
No. 18, Aly. 12, Ln. 5, Zhupu N. Rd., Jincheng, 893

I närheten

  • Jincheng Minfang Kangdao-museet
    1 min till fots - 0.0 km
  • Kinmens militäriska högkvarter för Qingdynastin
    3 min till fots - 0.3 km
  • Wu Dao Cheng Huang Miao
    6 min till fots - 0.5 km
  • Juguanglous utsiktsområde
    7 min till fots - 0.7 km
  • Banglin Wind Lion God
    18 min till fots - 1.5 km

Ta sig runt

  • Jinmen (KNH) - 8 min med bil

Restauranger

  • 後浦16藝文特區
    5 min till fots
  • 良金牧場
    4 min till fots
  • 吉祥餐飲
    2 min till fots
  • 金門第一味牛肉麵店
    4 min till fots
  • 雨川食堂
    3 min till fots

Om boendet

Time Hostel Jincheng Station Branch

  • Bed and breakfast i Kinmen-ön
  • Time Hostel Jincheng Station Branch erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
  • En dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla rum hos Time Hostel Jincheng Station Branch kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Endast parkering för motorcyklar på området

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du planerar att ankomma efter 11.30 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Boendet erbjuder inga personliga engångsartiklar, som kammar, badsvampar, rakhyvlar, nagelfilar eller skoputsdukar.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Time Hostel Jincheng Station Branch husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Time Hostel Jincheng Station Branch?

Enligt uppgifter från den 24 aug. 2026, startar priserna från 554 kr för en natts vistelse för två vuxna på Time Hostel Jincheng Station Branch den 7 sep. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Time Hostel Jincheng Station Branch?

Parkering endast för motorcyklar.

Vilka är incheckningstiderna för Time Hostel Jincheng Station Branch?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.

Vilken utcheckningstid gäller för Time Hostel Jincheng Station Branch?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Time Hostel Jincheng Station Branch?

Detta bed and breakfast i Kinmen-ön ligger nära Jincheng Minfang Kangdao-museet och Kinmens militäriska högkvarter för Qingdynastin. Chastity Arch for Qiu Liang-gong's Mother och Wu Dao Cheng Huang Miao ligger också tio minuter härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.