KEMA Merbabu powered by Cocotel

2.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 567 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum

  • Utsikt mot bergen
  • 32 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Svit

  • Utsikt mot bergen
  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

DELUXE DOUBLE ROOM

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

SUITE DOUBLE ROOM

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

KEMA Merbabu powered by Cocotel ligger i Ampel. Gedong Songo-templet och Gua Maria Kerep Ambarawa är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Kali Pancur vattenfall och Gunung Merbabu nationalpark. Saloka Theme Park och Ambarawas järnvägsmuseum är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Ampel
Se fler herrgårdar i Ampel
Karta
Dk. Guwolelo RT 01 RW 08 Ds.Ngagrong, Ampel, Central Java, 57352

Ta sig runt

  • Tuntang station – 30 min med bil
  • Surakarta (SOC-Adisumarmo Intl.) - 53 min med bil

Restauranger

  • DeSelokaton
    16 min med bil
  • D Garden Cafe Selo
    15 min med bil
  • Warung makan Mak Limah
    9 min med bil
  • warung sate kambing muda bu heru
    14 min med bil
  • Tahu Campur khas Tengaran ny satiyem tidak buka cabang
    11 min med bil

Om boendet

KEMA Merbabu powered by Cocotel

  • Om boendet
  • KEMA Merbabu powered by Cocotel erbjuder allt du behöver.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En dygnet runt-öppen reception
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter:
  • Badrum med tvål

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Tandborste och tandkräm
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Kabelkanaler/satellitkanaler

Mat och dryck

  • Tepåsar/snabbkaffe

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bankkort; ingen kontantbetalning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är KEMA Merbabu powered by Cocotel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på KEMA Merbabu powered by Cocotel?

Enligt uppgifter från den 30 juni 2026, startar priserna från 567 kr för en natts vistelse för två vuxna på KEMA Merbabu powered by Cocotel den 1 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid KEMA Merbabu powered by Cocotel?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för KEMA Merbabu powered by Cocotel?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för KEMA Merbabu powered by Cocotel?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger KEMA Merbabu powered by Cocotel?

Denna gård i Ampel ligger 17 km från Kali Pancur vattenfall och mindre än fyra mil från Saloka Theme Park och De' Tjolomadoe. The Heritage Palace och Hok An Kiong ligger också mindre än fyra mil härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

7,8

Bra