Hel semesterbostad

Goldena Twin Kamala

4.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 14 av 14 rum

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 2 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Deluxe - 3 sovrum - privat pool

  • 156 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Villa Premier

  • Utsikt mot resorten
  • 156 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Villa Grand - 6 sovrum - privat pool

  • 320 kvadratmeter
  • 6 sovrum
  • 12 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar, 2 queensize-sängar och 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Goldena Twin Kamala ligger nära en temapark och nära stranden i Kamala. Bangla Road och Jungceylons köpcenter kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Kamala Beach och Surin Beach. Blue Tree och Andamanda Phuket är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Kamala
Se fler villor i Kamala
Karta
24 Khok Yang Rd, Kamala Beach, Kamala, Phuket, 83120

I närheten

  • En strand med solstolar, parasoller och palmer.
    Kamala Beach
    17 min till fots - 1.5 km
  • Ett tempel med ett rött tak, en stor klippformation och en hängande lykta.
    Phuket FantaSea
    3 min med bil - 2.0 km
  • Big C Market Kamala
    12 min till fots - 1.1 km
  • Tsunami Memorial
    16 min till fots - 1.4 km
  • Phadungsat moské
    3 min med bil - 2.0 km

Ta sig runt

  • Phuket (HKT-Phuket Intl.) - 47 min med bil

Restauranger

  • Pim's Place
    9 min till fots
  • Prime Burger
    9 min till fots
  • Lafayette
    9 min till fots
  • Cappadocia Turkish Restaurant
    8 min till fots
  • Ohlala (โอ้ลาลา)
    11 min till fots

Om boendet

Goldena Twin Kamala

  • Denna villa med exklusiv profil ligger nära Kamala Beach
  • Goldena Twin Kamala erbjuder en terrass och mycket mer. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • Flygtransfer till hotellet (avgift tillkommer), hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och bagageförvaring
    • Flerspråkig personal, conciergetjänster och utomhusmöbler
  • Om rummen
  • Alla rum är individuellt möblerade och kan ståta med bekvämligheter som arbetsyta för laptop och luftkonditionering, samt extra förmåner såsom separata sittutrymmen och separata middagsplatser.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Duschar, gratis toalettartiklar och hårtorkar
    • 43-tums LCD-tv med digitalkanaler
    • Garderober, terrasser och separata sittutrymmen

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Sandstrand i närheten

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Transfer från flygplatsen dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Espressobryggare
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 43-tums LCD-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Terrass
  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättomat i närheten

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv på rum
  • Trägolv i rum
  • Platser anvisade för rökning (böter kan tillämpas)

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Conciergetjänster
  • Flerspråkig personal
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning varje vecka

Att göra

  • Temapark i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 13 byggnader
  • 13 enheter
  • 2 våningar
  • Byggdes 2025
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • Inhägnat område

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Extrasängar finns inte tillgängliga.
Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Elavgift: THB 7 per kilowattimme, per vistelse
  • En skadedeposition på THB 5000 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Avgift för flygtransfer: THB 1200 per fordon (max. antal passagerare 4)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Goldena Twin Kamala husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Goldena Twin Kamala?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Goldena Twin Kamala?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.30.

Vilken utcheckningstid gäller för Goldena Twin Kamala?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Erbjuder Goldena Twin Kamala flygtransfer?

Ja, flygtransfer till hotellet erbjuds och körs (tillgänglig på begäran). En avgift på THB 1200 per fordon tas ut.

Var ligger Goldena Twin Kamala?

Denna villa nära stranden ligger en kvarts promenad från Big C Market Kamala och Kamala Beach. Surin Beach ligger 4,8 km härifrån.

Recensioner

Recensioner för Goldena Twin Kamala

10

Enastående

10 - Fantastiskt i betyg. 2 av 2 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 2 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 2 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Peter

Bodde här 17 nätter i december 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Cecilie

Bodde här 8 nätter i februari 2026