Hel semesterbostad

Holiday Apartment With 4 Bedrooms

Fotogalleri för Holiday Apartment With 4 Bedrooms

En terrass med ett bord, stolar och en soffa, med utsikt över en vattenyta och byggnader.
En takterrass med ett bord dukat för middag, flätade stolar och utsikt över vattnet och stadsbilden.
En flervåningsbyggnad med bostäder och balkonger, belägen nära en vattenyta.
Ett modernt sovrum med en säng, en platt-TV och en skjutdörr i glas som leder ut till en balkong.
Ett modernt kök med en central köksö, en matplats med stolar och utsikt över staden.

Hel bostad

4 sovrum3 badrumSovplats för 8183 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingår
  • Uteplats

Lägg till datum för priser

Om boendet

Holiday Apartment With 4 Bedrooms

  • Om boendet
  • Hos Holiday Apartment With 4 Bedrooms kan du dra nytta av en terrass, en trädgård och en bastu.
    • Gratis vanlig parkering
    • Gratis hyrcyklar och en rökfri anläggning
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter:
    • Tvättmaskiner/torktumlare och strykjärn/strykbrädor
    • Garderober och kök

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Bastu

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • 4 sovrum

Badrum

  • 3 badrum

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Att göra

  • Gratis cykeluthyrning

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Enskild möblering
  • Gratis cykeluthyrning
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Minimiålder för incheckning - 18 år

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

  • American Express
  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Om området

denna semesterbostad ligger i Kappeln. Schlei och Weidefelder Strand är exempel på områdets vackra natur, och bland de lokala turistattraktioner hittar du Angelner Dampfeisenbahn och Maislabyrint Gut Oestergaard. Gå till vår reseguide för Kappeln
Se fler semesterbostäder i Kappeln
Karta
Kappeln, Schleswig-Holstein

I närheten

  • En bro med ett grönt tak och ett vitt torn.
    Schlei
    1 min till fots - 0.2 km
  • En flod, en bro och en motorväg.
    Kielkanalen
    50 min med bil - 54.1 km
  • Halmtäckta stugor på en gräsklädd äng, med en sjö och en skog i bakgrunden.
    Hedeby vikingmuseum
    52 min med bil - 63.2 km
  • Weidefelder Strand
    5 min med bil - 2.3 km
  • Schönhagens strand
    11 min med bil - 12.2 km

Ta sig runt

  • Süderbrarup station – 32 min med bil
  • Sønderborg (SGD) - 106 min med bil

Restauranger

  • Landhaus Gut Oehe
    16 min med bil
  • Strandhalle 54
    12 min med bil
  • Café Sand am Meer
    17 min med bil
  • Café Hof Schwansen
    10 min med bil
  • Arnisser Rum Hökerei
    12 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Holiday Apartment With 4 Bedrooms husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Holiday Apartment With 4 Bedrooms?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Var ligger Holiday Apartment With 4 Bedrooms?

Semesterbostad i Kappeln ligger mindre än 2 km från Schlei och Weidefelder Strand. Schönhagens strand ligger 4,1 km härifrån.