Kharkhorin hostel and restaurant

1.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Economy fyrbäddsrum

  • Utsikt mot staden
  • 26 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 4 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Economy trippelrum

  • Utsikt mot staden
  • 20 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Economy enkelrum

  • Utsikt mot staden
  • 8 kvadratmeter
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Economy tvåbäddsrum

  • Utsikt mot staden
  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standard dubbelrum

  • Utsikt mot staden
  • 12 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Trippelrum för familj

  • Utsikt mot staden
  • 20 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 enkelsäng och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Kharkhorin hostel and restaurant ligger i Kharkhorin. Erdene Zuu munkkloster, Forntida Karakorum och Kharakhorum museum kan vara värda ett besök. Gå till vår reseguide för Kharkhorin
Se fler vandrarhem i Kharkhorin
Karta
Gangan-Orkhon, Erdene zuu 1, 15b, Erdenezuu 1, 15b, Kharkhorin, Mongolia, 62000-1

I närheten

  • Traditionell kinesisk arkitektur med röda och gröna byggnader, en gräsklädd yta och berg i bakgrunden.
    Erdene Zuu munkkloster
    12 min till fots - 1.1 km
  • Forntida Karakorum
    14 min till fots - 1.2 km
  • Kharakhorum museum
    2 min med bil - 1.8 km
  • Fallisk klippa
    3 min med bil - 3.2 km
  • Stora kejserliga kartmonumentet
    11 min med bil - 5.3 km

Restauranger

  • Kharkhorin Hostel & Restaurant
    4 min till fots
  • King Restaurant
    16 min till fots
  • titem boru
    12 min till fots
  • ХАРХОРИН ИХ ОРГИЛ ЗОЧИД БУУДАЛ РЕСТОРАН
    19 min till fots
  • Morin Jim
    2 min med bil

Om boendet

Kharkhorin hostel and restaurant

  • Om boendet
  • Kharkhorin hostel and restaurant erbjuder bekvämligheter som gratis frukost med lokala rätter och en restaurang. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
  • Gratis vanlig parkering
  • Om rummen
  • Alla gästrum hos Kharkhorin hostel and restaurant kan erbjuda bekvämligheter såsom gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter tillgänglig alla dagar 08.00–10.00
  • En restaurang

Gästtjänster

  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 72 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Frukost ingår kanske inte för barn.

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Är Kharkhorin hostel and restaurant husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Kharkhorin hostel and restaurant ?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Kharkhorin hostel and restaurant ?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Kharkhorin hostel and restaurant ?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Kharkhorin hostel and restaurant ?

Detta vandrarhem i Kharkhorin ligger mindre än 2 km från Erdene Zuu munkkloster, Forntida Karakorum och Kharakhorum museum. Fallisk klippa och Orkhon-dalens kulturlandskap ligger också 3 km härifrån.

Recensioner

8,8

Fantastiskt