Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Parkering tillgänglig
  • Kök

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

denna resort ligger nära stranden, i bergen i Norra Kihei, ett område i Kihei. Kamalo Wharf och Kaʻahumanu Church är lokala sevärdheter, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Maui Nui Golf Club och Maui Brewing Co.. Hawaiian Islands Humpback Whale National Marine Sanctuary Headquarters och Maui Arts and Cultural Center är också värda ett besök. Upplev vattenäventyr som sportdykning, windsurfing och surfing/bodyboarding i närheten, eller prova på andra friluftsaktiviteter som vandring. Gå till vår reseguide för Kihei
Se fler resorter i Kihei
Karta
Kihei, HI

I närheten

  • En solnedgång över ett stilla hav med en klippig kust och avlägsna berg.
    Maalaea Bay Beaches
    5 min till fots - 0.5 km
  • En strand vid solnedgången med vågor, en klar himmel och silhuetter av träd.
    Waipuilani Park
    17 min till fots - 1.5 km
  • En solnedgång över en strand med en person i rullstol.
    Sugar Beach
    2 min med bil - 2.3 km
  • Hawaiian Islands Humpback Whale National Marine Sanctuary Headquarters
    3 min till fots - 0.3 km
  • Kalepolepo Beach Park
    5 min till fots - 0.5 km

Ta sig runt

  • Kahului, HI (OGG) - 18 min med bil

Restauranger

  • McDonald's
    3 min med bil
  • Ululani's Hawaiian Shave Ice
    3 min med bil
  • Beach Club
    3 min till fots
  • Da Kitchen
    3 min med bil
  • Piko Cafe
    3 min med bil

Om boendet

Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations

  • Resort i Norra Kihei
  • Hos Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations kan du dra nytta av en eldstad, en trädgård och ett fitnesscenter. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Pool
    • Grillar, conciergetjänster och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations erbjuder bekvämligheter såsom luftkonditionering och gratis wi-fi.
  • Dessutom hittar du följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med duschar och hårtorkar
    • Altaner eller lanaier, kök och kylskåp

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations?

Ja, boendet har pool.

Är Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations?

Incheckning börjar 16.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Lahaina Luxury One Bedroom Villa at Maui Bay Villas Hilton Grand Vacations?

Denna resort i Norra Kihei ligger tio minuters promenad från Kalepolepo Beach Park, Hawaiian Islands Humpback Whale National Marine Sanctuary Headquarters och Maalaea Bay Beaches. Waipuilani Park och Waipuilani Beach ligger också 2 km härifrån.