Hel lägenhet

New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery

Fotogalleri för New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery

En vacker utsiktsplats med en träbänk och en vägskylt som visar vägen till "Rundweg" och "Kloten".
Ett modernt kök med vita skåp, en mikrovågsugn, en ugn och en brödrost. Här finns ett matbord med en stol, en diskho och ett fönster med utsikt över omgivningen.
Ett modernt vardagsrum med en platt-TV, en matplats med flätade stolar, en grå soffa och en trätrappa.
Ett litet kapell med en staty på verandan, omgivet av grönska och träd.
En matplats med ett träbord dukat för sex personer, omgiven av flätade stolar med svarta kuddar. En grå soffa står längs väggen, och en trappa syns i bakgrunden.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

4 sovrum2 badrumSovplats för 10130 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Parkering tillgänglig

Lägg till datum för priser

Om boendet

New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery

  • Lägenhet vid floden
  • New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery erbjuder allt du behöver. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
  • En rökfri anläggning och utomhusmöbler
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery ståtar med bekvämligheter såsom gratis wi-fi och matbord.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter i alla rum:
    • 2 badrum med badkar och duschar
    • Tv med kabelkanaler
    • Altaner/terrasser, kök och pentryn

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kokvrå
  • Kryddor
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Pappersservetter
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2 badrum
  • Badkar
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Matbord

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler/satellitkanaler

Utomhus

  • Balkong
  • Utomhusmöbler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • I en by
  • Nära en djurpark
  • Nära ett sjukhus
  • Vid en flod
  • Vid vattnet

Att göra

  • Cykelleder i närheten
  • Fiske i närheten
  • Golf i närheten
  • Kajakpaddling i närheten
  • Motorbåtsåkning i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten
  • Vildmarksvandringar i närheten
  • Vingårdsturer i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Boyta: 130 kvadratmeter

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 13.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna
Meddelande från värden: 10,-€ / Tag / Hund

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Om området

Denna lägenhet ligger vid vattnet i Klotten. Cochem Historische Senfmühle och Archäologiepark Martberg tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets sevärdheter hittar du Burg Eltz och Hieronimis vingård. Wild- und Freizeitpark Klotten och Schock-Heiligenhauschen är också värda ett besök. Kajakpaddling och motorbåtturer är utmärkta exempel på vattenaktiviteter tillgängliga i området, och om du föredrar att stanna på land kan du prova på cykelturer och cykling i närheten. Gå till vår reseguide för Klotten
Se fler lägenheter i Klotten
Karta
Klotten, RP

I närheten

  • En flod med båtar, ett slott på en kulle och en kyrka med ett högt torn.
    Moselle Promenade
    5 min med bil - 4.7 km
  • Cochem Historische Senfmühle
    4 min med bil - 4.0 km
  • Hieronimis vingård
    4 min med bil - 4.0 km
  • Marktplatz
    5 min med bil - 4.7 km
  • Katolska kyrkan St Martin
    5 min med bil - 4.7 km

Ta sig runt

  • Klotten station – 6 minuters promenad
  • Frankfurt (HHN-Frankfurt - Hahn) - 61 min med bil

Restauranger

  • Gasthaus zom Stüffje
    10 min med bil
  • Weingut Hieromini
    7 min med bil
  • Weinhexenkeller
    5 min med bil
  • Pizzeria La Mula
    9 min med bil
  • Alte Thorschenke Brauhaus
    3 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery?

Incheckning börjar 13.00.

Vilken utcheckningstid gäller för New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery?

Denna lägenhet vid vattnet ligger mindre än 5 km från Marienkrankenhaus Cochem, Bundesbank-Bunker Cochem och Wild- und Freizeitpark Klotten. Katolska kyrkan St Martin och Moselle Promenade ligger också 5 km härifrån. Klotten station ligger på 6 minuters gångavstånd.

Recensioner för New vacation apartment in the old winegrower's house - vacation at the winery