Hel fjällstuga

Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora

Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | Eget kök
En stuga med en grund av sten, en träbalkong och en uppfart belagd med kullersten.
Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | Interiör
Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | Interiör
Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | 2 sovrum

Hel fjällstuga

2 sovrum1 badrumSovplats för 562 kvm

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Uteplats
  • Utsikt mot bergen

Lägg till datum för priser

Om boendet

Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora

  • Denna fjällstuga ligger nära Triglav nationalpark
  • Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora erbjuder en terrass och mycket mer.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • Gratis vanlig parkering
    • Flerspråkig personal, en rökfri anläggning och utomhusmöbler

Hotellbekvämligheter

Skidåkning

  • Nära till skidmöjligheter
  • Skidliftar i närheten

Parkering och transport

  • Bil rekommenderas
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 badrum

Underhållning

  • 21-tums Platt-TV
  • Stereo

Utomhus

  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter
  • Boyta: 62 kvadratmeter

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning inom 7 dagar före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning, privat entré

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.
Spjälsängar finns att hyra för EUR 3.0 per dag.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt för vuxna; 1.25 EUR per natt för gäster mellan 7 och 18 år. Skatten gäller inte barn under 7 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Extra tillval

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 3.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Bil rekommenderas för transport till och från detta boende.
Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt)

Om området

denna stuga ligger i Kranjska Gora. Vackra naturupplevelser kan du få i området kring Triglav nationalpark och Faaker See. Besna Pehta och Planica-dalen är också värda ett besök. Ägna lite tid åt att utforska aktiviteterna i området och prova på skidåkning. Gå till vår reseguide för Kranjska Gora
Se fler fjällstugor i Kranjska Gora
Karta
Kranjska Gora

I närheten

  • En stilla sjö med klara speglingar, omgiven av träd i höstfärger och berg i bakgrunden.
    Triglav nationalpark
    1 min till fots - 0.1 km
  • En bergssjö med kristallklart vatten som speglar omgivningen, inramad av träd i höstfärger och snöklädda bergstoppar.
    Lake Jasna
    2 min till fots - 0.2 km
  • En staty av ett bergsget på en klippa vid en sjö, med berg i bakgrunden.
    Intersport Bernik
    5 min till fots - 0.4 km
  • Kransjka Gora (skidort)
    16 min till fots - 1.4 km
  • Kranjska Gora Bike Park
    4 min med bil - 2.8 km

Ta sig runt

  • Tarvisio Boscoverde station – 25 min med bil
  • Klagenfurt (KLU-Woerthersee) - 57 min med bil

Restauranger

  • Oštarija
    3 min med bil
  • Gostisce Pri Zerjavu
    9 min med bil
  • Vopa Pub & Club
    3 min med bil
  • Gostilna Zelenci
    7 min med bil
  • Gostilna pri Martinu
    3 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora?

Denna stuga i Kranjska Gora ligger fem minuters promenad från Triglav nationalpark, Intersport Bernik och Dolencev rut. Lake Jasna och Kransjka Gora (skidort) ligger också 2 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner för Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora