Hel lägenhet

Signature Apartments Lagos

3.5-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 1 312 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Lägenhet - 1 sovrum

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 3 sovrum

  • 80 kvadratmeter
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 4 sovrum

  • 100 kvadratmeter
  • 4 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 2 dubbelsängar och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Signature Apartments Lagos ligger i Lekki Phase 1, ett område i Lekki. Nike Art Gallery och Filmhouse IMAX tillhör de kulturella höjdpunkterna, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Lekki Arts and Crafts Market och The Palms Mall. Har du tänkt gå på ett evenemang eller se en match när du är i stan? Kolla upp vad som är på gång på Upbeat Recreation Centre eller Teslim Balogun-stadion. Gå till vår reseguide för Lekki
Se fler lägenheter i Lagos
Karta
2B Esther Adeleke Street, Lekki

I närheten

  • Ett flygbildsfoto av en kuststad med en strand, hus och en stor vattenyta.
    Landmark Beach
    8 min med bil - 5.8 km
  • Ett högt träd med en trästege fastsatt på stammen.
    Lekki Conservation Centre
    11 min med bil - 9.9 km
  • En bred väg med ett rött staket, träd och en klarblå himmel.
    Lagos universitet
    19 min med bil - 22.3 km
  • Upbeat Recreation Centre
    3 min med bil - 1.3 km
  • Elegushi Royal Beach
    8 min med bil - 4.1 km

Ta sig runt

  • Mobolaji Johnson Station – 34 min med bil
  • Lagos (LOS-Murtala Muhammed Intl.) - 47 min med bil

Restauranger

  • The View
    4 min med bil
  • Fired & Iced
    12 min till fots
  • Krates
    5 min med bil
  • Bukka Hut
    15 min till fots
  • Panarottis
    13 min till fots

Om boendet

Signature Apartments Lagos

  • Lägenhet i Lekki Phase 1
  • Signature Apartments Lagos erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En rökfri anläggning och en dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Samtliga gästrum hos Signature Apartments Lagos erbjuder detaljer som arbetsyta för laptop och luftkonditionering, samt ytterligare bekvämligheter såsom gratis wi-fi och separata sittutrymmen.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med djupa badkar
    • Platt-tv med kabelkanaler
    • Separata sittutrymmen, kök och kylskåp

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Diskmaskin
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Djupt badkar
  • Dusch över badkar
  • Handdukar tillhandahålles

Utrymmen

  • Separat sittutrymme
  • Vardagsrum

Underhållning

  • Platt-tv med kabelkanaler

Tvätt

  • Tvättmaskin

Arbetsutrymmen

  • Arbetsområde för laptop

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Tillgänglighetsanpassad registreringsdisk
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Ingen städning tillgänglig
  • Reception öppen dygnet runt

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är Signature Apartments Lagos husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Signature Apartments Lagos?

Enligt uppgifter från den 30 juni 2026, startar priserna från 1 312 kr för en natts vistelse för två vuxna på Signature Apartments Lagos den 1 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Signature Apartments Lagos?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Signature Apartments Lagos?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Signature Apartments Lagos?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Signature Apartments Lagos?

Denna lägenhet i Lekki Phase 1 ligger 1,5 km från Upbeat Recreation Centre och mindre än 5 km från Barazahi och Nike Art Gallery. Filmhouse IMAX ligger 3,3 km härifrån.