Hel lägenhet

Villa Water Shelter Blue

Fotogalleri för Villa Water Shelter Blue

Ett sovrum med en stor säng, en vägg av sten, två vägglampor, en rund tavla och ett litet sidobord av rotting.
Hårtork och handdukar
Ett rum med en säng, ett stort fönster med gardiner, en skjutdörr i glas som leder ut till en balkong och ett badkar.
En smal hall med en vägg av sten, en vit dörr och två fåtöljer av rotting.
Övrigt

Hel lägenhet

1 sovrum1 badrumSovplats för 235 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Luftkonditionering

Lägg till datum för priser

Om boendet

Villa Water Shelter Blue

  • Lägenhet i Lecces historiska stadsdel
  • Villa Water Shelter Blue erbjuder allt du behöver. Håll dig uppkopplad via wi-fi på rummet.
  • Här följer några ytterligare förmåner:
  • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Villa Water Shelter Blue kan ståta med bekvämligheter såsom luftkonditionering samt wi-fi.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med hårtorkar
    • Kök, kaffe- och tebryggare och uppvärmning

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: wi-fi

Kök

  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • I centrum

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Barn ej tillåtna på boendet
  • Boyta: 35 kvadratmeter

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 14.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna (assistanshundar välkomna utan avgift)

Barn och extrasängar

Inga barn är tillåtna på det här boendet.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Boendets registreringsnummer LE07503533000026947, IT075035C200093473
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.

Om området

Denna lägenhet ligger centralt i Lecce. Frigole strand och Riserva Naturale Le Cesine är exempel på områdets vackra natur, och bland de lokala turistattraktioner hittar du Museo Ferroviario della Puglia och Azienda Olearia Schirinzi. Gå till vår reseguide för Lecce
Se fler lägenheter i Lecce
Karta
LECCE

I närheten

  • En historisk byggnad med ett markant torn och valv.
    Piazza del Duomo
    5 min till fots - 0.5 km
  • En historisk byggnad med utsmyckad arkitektur, en stenbro och en klarblå himmel.
    Piazza Sant'Oronzo
    7 min till fots - 0.6 km
  • Forna ruiner med stenvalv och kolonner, omgivna av moderna byggnader.
    Lecces romerska amfiteater
    7 min till fots - 0.6 km
  • En detaljerad stenhuggning med ett vapensköld, kolonner och inskriptioner.
    Porta Napoli
    10 min till fots - 0.9 km
  • Salento-universitetet
    3 min till fots - 0.3 km

Ta sig runt

  • Lecce (LCZ-Lecce tågstation) – 8 minuters promenad
  • Brindisi (BDS-Papola Casale) - 48 min med bil

Restauranger

  • La Rustica
    6 min till fots
  • Bar Astoria
    3 min till fots
  • La Sapore
    4 min till fots
  • il Salumaio La Massaia
    4 min till fots
  • Braceria Toro Nero
    3 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Villa Water Shelter Blue husdjursvänligt?

Nej, endast assistanshundar är tillåtna på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Villa Water Shelter Blue?

Incheckning börjar 14.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Villa Water Shelter Blue?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Villa Water Shelter Blue?

Denna lägenhet i Lecces historiska stadsdel ligger nära Sankt Blaise port, Piazzetta Giosuè Carducci och Biblioteca Provinciale Nicola Bernardini. Convitto Palmieri Lecce och Museo Faggiano ligger strax intill. Lecce (LCZ-Lecce tågstation) ligger på 8 minuters gångavstånd och till Lecce station promenerar du på 8 minuter.

Recensioner för Villa Water Shelter Blue