Privat värd

Hotel Youthok Heritage

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Deluxe-rum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Svit Deluxe

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Superior-rum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hotel Youthok Heritage ligger i bergen och vid sjön i Leh. Central Asian Museum och Stok Palace Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna, och bland områdets sevärdheter hittar du Sankar Gompa och Leh Royal Palace. Gå till vår reseguide för Leh
Karta
Sankar Rd, Leh, Ladakh, 194101

I närheten

  • Ett bergigt landskap med ett kloster, färgstarka böneflaggor och en stenbro.
    Leh Royal Palace
    15 min till fots - 1.3 km
  • Sankar Gompa
    8 min till fots - 0.7 km
  • Lehtemplet
    10 min till fots - 0.9 km
  • Namgyal Tsemo Gompa
    12 min till fots - 0.9 km
  • Main Bazaar
    13 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • Leh (IXL-Kushok Bakula Rinpoche) - 17 min med bil

Restauranger

  • Il Forno
    17 min till fots
  • The Coffee Lounge
    2 min med bil
  • Haha Japanese Bakery And Cafe
    16 min till fots
  • Yama Coffee House
    20 min till fots
  • Lehvenda Cafe
    16 min till fots

Om boendet

Hotel Youthok Heritage

  • Hotell vid sjön
  • Hotel Youthok Heritage erbjuder en eldstad, en trädgård och kemtvätt/tvättjänster. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även se fram emot förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En dygnet runt-öppen reception, flerspråkig personal och bagageförvaring
    • En rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga 60 rum hos Hotel Youthok Heritage har bekvämligheter såsom gratis wi-fi och ljudisolering.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Badrum med gratis toalettartiklar
    • Uppvärmning, daglig städning och telefoner

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Låsbara skåp
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Flerspråkig personal
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Eldstad
  • I bergen
  • Trädgård
  • Vid en sjö

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ramp till huvudentrén
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor

Mer

  • Eldstad i lobbyn
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Privat badrum
  • Tofflor

Underhållning

  • Tv

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Telefon
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 19.00.
Minimiålder för incheckning - 15 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur och assistanshundar ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Vanliga frågor och svar

Är Hotel Youthok Heritage husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hotel Youthok Heritage?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Hotel Youthok Heritage?

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 19.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Hotel Youthok Heritage?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Hotel Youthok Heritage?

Detta hotell vid sjön ligger en kvarts promenad från Sankar Gompa och Central Asian Museum. Namgyal Tsemo Gompa och Jama Masjid - Leh ligger också 2 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.