Hotel Wincayaren

Boendeklass: 3

Välj datum för att se priser

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Hotel Wincayaren ligger i Linares. Museum of Arts and Crafts och Museo Histórico de Villa Alegre tillhör de kulturella höjdpunkterna, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Lacre Rojo Vingård och Viña Carta Vieja. Gå till vår reseguide för Linares
Karta
367 Carmen, Linares, Región del Maule

I närheten

  • Museum of Arts and Crafts
    10 min till fots - 0.9 km
  • Plaza de Armas
    13 min till fots - 1.1 km
  • Iglesia Catedral de San Ambrosio
    14 min till fots - 1.2 km
  • Chilenska hantverk
    19 min till fots - 1.6 km
  • Talcas universitet
    53 min med bil - 68.6 km

Ta sig runt

  • Concepcion (CCP-Carriel Sur) - 126 min med bil

Restauranger

  • El Tumbaito
    9 min till fots
  • Tacones
    5 min till fots
  • Las Tranqueras
    10 min till fots
  • El Mesón
    10 min till fots
  • Restaurant El Trebol
    11 min till fots

Om boendet

Hotel Wincayaren

  • Hotell i boutique-stil
  • Hotel Wincayaren lockar med gratis frukost med lokala rätter, en livsmedelsaffär/närbutik och en terrass. Alla gäster har tillgång till gratis wi-fi på rummet samt ett kafé och ett bibliotek.
  • Här följer några andra förmåner:
    • Gratis vanlig parkering
    • En tv i lobbyn, en rökfri anläggning och en dygnet runt-öppen reception
    • En presentbutik, ett värdeförvaringsskåp i receptionen och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Om rummen
  • Alla rum hos Hotel Wincayaren har bekvämligheter såsom gratis wi-fi.

Liknande boenden

Vanliga frågor och svar

Är Hotel Wincayaren husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Hotel Wincayaren?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Hotel Wincayaren?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.30. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Hotel Wincayaren?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Hotel Wincayaren?

Detta hotell boutique i Linares ligger en kvarts promenad från Museum of Arts and Crafts, Plaza de Armas och Iglesia Catedral de San Ambrosio. Chilenska hantverk ligger 1,6 km härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för Hotel Wincayaren

10

Enastående

10 - Fantastiskt i betyg. 1 av 1 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 1 recensioner
6 - Okej i betyg. 0 av 1 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 1 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

La atención de José Manuel y de su esposa, el buen trato y la amabilidad que hace que la estadía sea muy placentera. Excelente desayuno y muy buena disposición para solucionar cualquier detalle. Vale la pena conocer este hotel
Bodde här 1 natt i januari 2020