Hel semesterbostad

Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus

Fotogalleri för Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus

Ett modernt kök med matplats, stora fönster och en skjutdörr i glas som leder ut till en uteplats.
Interiör
En uteplats med ett hus i tegel, ett bord dukat för middag och ett stort parasoll.
Ett modernt vardagsrum med en soffa, ett sidobord med dekorativa föremål och en stor skjutdörr i glas som leder ut till en uteplats med ett matbord och stolar.
Ett sovrum med en stor säng, ett skrivbord, en stol, en byrå och utsikt över havet genom ett fönster.

Hel bostad

4 sovrum3 badrumSovplats för 8130 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Parkering tillgänglig

Lägg till datum för priser

Om boendet

Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus

  • Om boendet
  • Hos Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus kan du dra nytta av en trädgård, tvättmöjligheter och en bastu. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
  • En laddningsstation för elbil och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus ståtar med bekvämligheter som eldstäder och gratis wi-fi.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • 2.5 badrum med hårtorkar
    • Altaner/terrasser, garderober och kök

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Bastu

Internet

  • Tillgängligt i huset: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Uppladdningsstation för elbilar på området
  • Bil rekommenderas
  • Parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Kryddor
  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Sovrum

  • 4 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 2,5 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Eldstad

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmaskin
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Höjdpunkter i området

  • I en by
  • Nära ett spa

Att göra

  • Bad i närheten
  • Cykelleder i närheten
  • Fiske i närheten
  • Fågelskådning i närheten
  • Surfing/bodyboarding i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Boyta: 130 kvadratmeter
  • Laddningsstation för elbilar
  • Trädgård

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 17.00

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Bil rekommenderas för transport till och från detta boende.

Om området

denna semesterbostad ligger i List. Ellenbogen och Sylt Golfklubb är lokala sevärdheter, och vackra naturupplevelser kan du få i området kring Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein) och List Oststrand. Sylter Welle och Romo Lek & Labyrintpark är också värda ett besök. Upplev vattenäventyr som surfing/bodyboarding och fiske i närheten, eller prova på andra friluftsaktiviteter som vandring och cykling. Gå till vår reseguide för List
Se fler semesterbostäder i List
Karta
List auf Sylt

I närheten

  • En träpromenad som leder ner till havet vid solnedgången.
    Strand Westerland
    24 min med bil - 18.7 km
  • En klippig kust med en sandstrand och havet.
    Strand Wenningstedt
    24 min med bil - 18.7 km
  • List Oststrand
    2 min till fots - 0.2 km
  • Erlebniszentrum Naturgewalten
    20 min till fots - 1.7 km
  • Sylter Welle
    26 min med bil - 22.0 km

Ta sig runt

  • List (Sylt) hamn – 18 minuters promenad
  • Sylt (GWT) - 22 min med bil

Restauranger

  • Gosch
    19 min till fots
  • Sturmhaube Sylt
    12 min med bil
  • Vogelkoje
    7 min med bil
  • L.A Sylt/Lister Austernperle
    3 min med bil
  • Kupferkanne
    12 min med bil

Vanliga frågor och svar

Är Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus?

Parkering är tillgänglig på boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus?

Incheckning börjar 17.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus?

Utcheckning sker senast klockan 10.00.

Var ligger Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus?

Denna semesterbostad i List ligger 15 minuters promenad från List Oststrand och Vadehavet. Erlebniszentrum Naturgewalten och Nationalpark Schleswig-Holsteinisches Wattenmeer (Nationalvattenparken i Schleswig-Holstein) ligger också 2 km härifrån. List (Sylt) hamn ligger på 18 minuters gångavstånd.

Recensioner för Herzlich Willkommen im Ferienhaus Gössi Hus