Hel lägenhet

Arthur House

Boendeklass: 2

Välj datum för att se priser

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Reception dygnet runt

Rumsalternativ

Studio Basic - icke-rökare

  • 31 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Studio Classic - icke-rökare

  • 24 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Studio Comfort - icke-rökare

  • 27 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Studio Standard - icke-rökare

  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Arthur House ligger i Tokyngton, ett område i Wembley. Royal Albert Hall och British Museum tillhör de kulturella höjdpunkterna, och Marble Arch och Buckingham Palace är några av områdets främsta sevärdheter. Sugen på ett evenemang eller en match? Kolla upp vad som är på gång på Wembley Stadium eller OVO Arena Wembley. Gå till vår reseguide för Wembley
Se fler lägenheter i London
Karta
Rutherford Way, Wembley, England, HA9 0BP

I närheten

  • En scen med en stor skylt med texten ”The Damned”.
    OVO Arena Wembley
    6 min till fots - 0.5 km
  • En stor stadion med en karaktäristisk bågformad konstruktion, omgiven av moderna byggnader och under en mulen himmel.
    Wembley Stadium
    6 min till fots - 0.5 km
  • Boxpark Wembley
    1 min till fots - 0.2 km
  • Troubadour Wembley Park Theatre
    3 min till fots - 0.3 km
  • London Designer Outlet
    7 min till fots - 0.7 km

Ta sig runt

  • Wembley Stadium Station – 11 minuters promenad
  • Wembley Park Underground Station – 8 minuters promenad
  • Heathrow Airport (LHR) - 28 min med bil

Restauranger

  • Starbucks
    5 min till fots
  • Boki Coffee
    5 min till fots
  • The Three Lions
    9 min till fots
  • Bread Ahead
    5 min till fots
  • Gourmet Bar
    5 min till fots

Om boendet

Arthur House

  • Denna lägenhet ligger nära Wembley Stadium
  • Arthur House ligger nära OVO Arena Wembley och erbjuder bekvämligheter som tvättmöjligheter. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Denna lägenhet erbjuder även följande förmåner:
  • En hiss, en dygnet runt-öppen reception och conciergetjänster
  • Om rummen
  • Samtliga 198 rum hos Arthur House har bekvämligheter som gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Hiss (150 centimeter bred dörr)

Tjänster och inrättningar

  • Conciergetjänster
  • Reception öppen dygnet runt

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 198 enheter

Regler

Incheckning

Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 15.00

Incheckningsinstruktioner

Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst till boendet.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn under 18 år får inte bo på detta boende, som är endast för vuxna. Gäster från 18 år är välkomna.

Betalningstyper

  • MasterCard
  • Visa

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendets registreringsnummer 16053738
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Gäster under 18 år är inte tillåtna på det här boendet som endast är avsett för vuxna.

Vanliga frågor och svar

Är Arthur House husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Arthur House?

Detta boende har ingen parkering.

Vilken utcheckningstid gäller för Arthur House?

Utcheckning sker senast klockan 15.00.

Var ligger Arthur House?

Denna lägenhet i Tokyngton ligger tio minuters promenad från OVO Arena Wembley och Wembley Stadium. Westfield London shoppingcenter och Ealing Broadway Shopping Center ligger också mindre än en mil härifrån. Wembley Park Underground Station ligger på 8 minuters gångavstånd och till Preston Road Underground Station promenerar du på 28 minuter.

Recensioner

7,8

Bra