Flamingo Motel

Välj datum för att se priser

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 1 386 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Superior-rum

  • 22 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum för familj

  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 3 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Romantiskt rum

  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Du kanske även gillar

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Flamingo Motel ligger i North Hollywood. Hollywood Roosevelt Hotel och Hollywood-skylten är viktiga sevärdheter, och för den som gillar att shoppa rekommenderas Universal CityWalk och Melrose Avenue. Du får inte missa Universal Studios Hollywood och Warner Brothers Studio. Gå till vår reseguide för North Hollywood
Se fler motell i Los Angeles
Karta
6105 Lankershim Blvd, North Hollywood, CA, 91606

I närheten

  • NoHo West
    13 min till fots - 1.2 km
  • Regal North Hollywood
    13 min till fots - 1.2 km
  • Laemmle Theatres NoHo 7
    4 min med bil - 2.2 km
  • Interact Theater Company
    4 min med bil - 2.2 km
  • Whitnall Highway Off-leash Dog Park
    4 min med bil - 2.6 km

Ta sig runt

  • Sun Valley Station – 8 min med bil
  • North Hollywood Station – 2 min med bil
  • Burbank, Kalifornien (BUR-Hollywood Burbank) - 15 min med bil

Restauranger

  • McDonald's
    7 min till fots
  • Taco Bell
    4 min till fots
  • Starbucks
    2 min till fots
  • In-N-Out Burger
    7 min till fots
  • Robeks Fresh Juices & Smoothies
    16 min till fots

Om boendet

Flamingo Motel

  • Detta motell ligger nära Universal Studios Hollywood
  • Flamingo Motel ligger i närheten av Warner Brothers Studio och har mycket att erbjuda. Håll dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Du kan även räkna med förmåner som följande:
    • Gratis vanlig parkering
    • En dygnet runt-öppen reception
  • Om rummen
  • Alla rum hos Flamingo Motel erbjuder bekvämligheter såsom gratis wi-fi.

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Parkering på området med begränsat antal platser per enhet

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Städning på begäran

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Minimiålder för incheckning - 21 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

En myndig person på minst 18 år måste ansvara för bokningen.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: USD 100 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Boendet har inga hissar
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Vanliga frågor och svar

Är Flamingo Motel husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Flamingo Motel?

Enligt uppgifter från den 30 juni 2026, startar priserna från 1 386 kr för en natts vistelse för två vuxna på Flamingo Motel den 1 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Flamingo Motel?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Flamingo Motel?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00. Det går inte att checka in efter angivna tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Flamingo Motel?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Flamingo Motel?

Detta motell i North Hollywood ligger mindre än en mil från The Wizarding World of Harry Potter™, Universal Studios Hollywood och Universal CityWalk. Warner Brothers Studio och Nickelodeon Animation Studio ligger också mindre än en mil härifrån. North Hollywood Station ligger på 21 minuters gångavstånd.

Recensioner

Recensioner för Flamingo Motel

8,0

Väldigt bra

8,0

Renlighet

8,0

Bekvämligheter

9,0

Personal och service

8,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 1 av 2 recensioner
8 - Bra i betyg. 0 av 2 recensioner
6 - Okej i betyg. 1 av 2 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 2 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Marvin

Gillade: Renlighet, personal och service, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
The best!
Bodde här 1 natt i juni 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Michael

Gillade: Personal och service
It’s a bare bones motel room in a bit of a sketchy part of town, but if you just need a spot to sleep, it does the trick.
Bodde här 1 natt i juni 2026