Privat värd

Namkhan Revora Resort

3.0-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Bar

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Basic dubbelrum - 1 dubbelsäng - icke-rökare - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Classic tvåbäddsrum - balkong - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 45 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Trippelrum för familj - balkong - utsikt mot floden

  • Utsikt mot floden
  • 45 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Namkhan Revora Resort ligger i Luang Prabang. Dara marknad och Morning Market kan vara värda ett besök om du har shopping på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Phousi Hill och Mekong. Gå till vår reseguide för Luang Prabang
Se fler resorter i Luang Prabang
Karta
Vang Ngern Road, Luang Prabang, Luang Prabang, 06000

I närheten

  • En solnedgång över en sjö med berg i bakgrunden och en stad i förgrunden.
    Phousi Hill
    12 min till fots - 1.0 km
  • Ett tempelkomplex med traditionell arkitektur, en port och en välskött trädgård.
    Kungliga palatsmuseet
    18 min till fots - 1.5 km
  • Dara marknad
    8 min till fots - 0.8 km
  • Nattmarknad
    15 min till fots - 1.3 km
  • Morning Market
    17 min till fots - 1.5 km

Ta sig runt

  • Luang Prabang (LPQ-Luang Prabang Intl.) - 11 min med bil

Restauranger

  • Coffee Express
    4 min till fots
  • Jungala Lounge & Bar
    11 min till fots
  • 4 Square Buffalo Yellow Duck Noodle
    4 min till fots
  • Le Petit Prince Cafe
    7 min till fots
  • Visoun Restaurant
    5 min till fots

Om boendet

Namkhan Revora Resort

  • Om boendet
  • Namkhan Revora Resort erbjuder gratis frukost med lokala rätter, gratis mottagning med manager varje dag och ett kafé. Alla gäster har tillgång till gratis wi-fi på rummet, med hastigheten 50+ Mbps, samt kemtvätt/tvättjänster och en bar.
  • Du kan även dra nytta av följande förmåner under din vistelse:
    • 2 inomhuspooler och en barnpool
    • Gratis vanlig parkering
    • En dygnet runt-öppen reception, bagageförvaring och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
    • Conciergetjänster och kaffe/te i lobbyn
  • Om rummen
  • Alla rum hos Namkhan Revora Resort kan erbjuda bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan även räkna med följande bekvämligheter:
  • Badrum med duschar och badkar eller duschar

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter tillgänglig alla dagar 07.00–10.00
  • En bar/lounge
  • En restaurang
  • Ett kafé/fik
  • Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen
  • Snackbar/deli

Att göra

  • 2 inomhuspooler
  • Barnpool

Familjevänligt

  • 2 inomhuspooler
  • Barnpool
  • Snackbar/deli

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.

Bra att veta

Boendet har inga hissar

Vanliga frågor och svar

Finns det pool på Namkhan Revora Resort?

Ja, boendet har 2 inomhuspooler och en barnpool.

Är Namkhan Revora Resort husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att parkera vid Namkhan Revora Resort?

Vanlig parkering är gratis på det här boendet.

Vilka är incheckningstiderna för Namkhan Revora Resort?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Sen incheckning är möjlig under begränsade tider.

Vilken utcheckningstid gäller för Namkhan Revora Resort?

Utcheckning sker senast klockan 12.00.

Var ligger Namkhan Revora Resort?

Denna resort i Luang Prabang ligger tio minuters promenad från UXO Laos besökscenter, Vat Visounarath och Dara marknad. Wat Aham och Traditional Arts and Ethnology Centre ligger också tio minuter härifrån.