Hel semesterbostad·Privat värd

Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.

Fotogalleri för Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.

Ett hotellrum med två sängar, en TV, ett litet bord och en stol.
Ett badrum med toalett, handfat och dusch.
Ett rum med ett fönster, en dörr och ett mönstrat golv.
En dusch med en glasdörr, ett blått och vitt duschdraperi och en liten hylla.
Ett litet, rent rum med två sängar, ett skrivbord, en stol och en tv på väggen.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Hel bostad

1 sovrum1 badrum

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
Det nuvarande priset är 703 kr
5 aug. – 6 aug.

Lägg till datum för priser

Om boendet

Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.

  • Detta fritidshus ligger nära Machu Picchu
  • Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square. ligger bara en kort promenad från Aguas Calientes varma källor och har massor att erbjuda. Som gäst kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Om rummen
  • Samtliga rum hos Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square. erbjuder bekvämligheter som gratis wi-fi.
  • Du kan även hitta följande bekvämligheter i samtliga rum:
    • Badrum med schampo
    • Smart-tv med kabelkanaler

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i fritidshuset: gratis wi-fi

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 badrum
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Smart-tv med kabelkanaler/satellitkanaler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan (på begäran)
  • Städning på begäran

Säkerhetsdetaljer

  • Ingen kolmonoxidvarnare och inga gasdrivna apparater (värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet)
  • Ingen rökdetektor (värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Barn ej tillåtna på boendet
  • Handdukar (byts på begäran)
  • Städning (på begäran)
  • Sängkläder byts på begäran

Liknande boenden

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Du kommer att få ett e-postmeddelande från värden med info om incheckning och utcheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
Släck lamporna och lämna tillbaka nycklarna.
Om dessa inte genomförs kan det leda till ett negativt omdöme från värden.

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Inga barn är tillåtna på det här boendet.

Evenemang

Inga evenemang tillåts

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Fester och gruppevenemang är inte tillåtna på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon kolmonoxidvarnare eller några gasdrivna apparater på boendet.
Värden har angett att det inte finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet hanteras av vår partner Vrbo. Du kommer att få ett e-postmeddelande från Vrbo med en länk till ett Vrbo-konto, där du kan att avboka eller ändra din bokning.

Bra att veta

Barn under 18 år får normalt inte bo på boenden i Peru utan förälder, vårdnadshavare eller giltig ansvarstagare. Medföljande vuxna kan behöva visa legitimation för både sig själva och barnet samt övrig giltig dokumentation. Besökare som planerar att resa med barn bör kontakta ett peruanskt konsulat innan resan för mer information.
Enligt lagstiftning i Peru tillåts inte kontanter för betalningar på över PEN 2 000 eller USD 500. Betalningar som överstiger dessa belopp måste ske via kreditkort eller andra metoder som godkänns av boendet och lokala lagar. Betalningar kan inte fördelas över olika valutor.

Om området

denna stuga ligger i Machu Picchu. Machu Picchu och Intipunku är lokala sevärdheter, och den som vill uppleva olika aktiviteter kan besöka Aguas Calientes varma källor och Cocal Mayo-källorna. Fjärilsfarmen i Machu Picchu och Fjärilshuset är också värda ett besök. Gå till vår reseguide för Machu Picchu
Se fler fritidshus i Machu Picchu
Karta
Aguas Calientes, Cuzco

I närheten

  • Machu Picchu med de omgivande bergen och dimman.
    Machu Picchu
    1 min till fots - 0.0 km
  • En sovande hund ligger på en asfalterad gata medan folk går förbi i bakgrunden.
    Manco Capac-torget
    1 min till fots - 0.1 km
  • En flod som flyter genom ett bergigt område, med en bro, byggnader och en asfalterad gångväg.
    Aguas Calientes varma källor
    12 min till fots - 1.0 km
  • Fjärilsfarmen i Machu Picchu
    4 min med bil - 1.5 km
  • Fjärilshuset
    4 min med bil - 1.5 km

Ta sig runt

  • Machu Picchu station – 5 minuters promenad

Restauranger

  • Mistura
    4 min till fots
  • Toto's House Restaurante
    3 min till fots
  • TAO - Dulce Salado
    1 min till fots
  • Mesa 7 Restaurant Mapi
    3 min till fots
  • Inka Wasi
    2 min till fots

Vanliga frågor och svar

Är Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square. husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.?

Enligt uppgifter från den 29 juli 2026, startar priserna från 703 kr för en natts vistelse för två vuxna på Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square. den 5 aug. 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Vilka är incheckningstiderna för Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.?

Incheckning börjar 15.00.

Vilken utcheckningstid gäller för Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.?

Utcheckning sker senast klockan 11.00.

Var ligger Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.?

Denna stuga i Machu Picchu ligger en kvarts promenad från Machu Picchu och Aguas Calientes varma källor. Manco Capac-torget och Urubamba-floden ligger också fem minuter härifrån. Machu Picchu station ligger bara 5 minuter härifrån till fots.

Recensioner för Cozy room near Machu Picchu, one block from the main square.

Recensioner

10

Enastående