Lägenhetshotell

Apartamentos Mundaka

3.5-stjärnigt boende

Välj datum för att se priser

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
Det nuvarande priset är 1 517 kr
inklusive skatter och avgifter
2 juli – 3 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Studio - 2 enkelsängar

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Studio - flera sängar

  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 våningssäng (enkel)
  • Gratis wi-fi

Studio - flera sängar

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 2 våningssängar (enkla)
  • Gratis wi-fi

Studio - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 33 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi
Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Apartamentos Mundaka ligger i Mundaka. Mundakas hamn och Bermeos hamn kan vara värda att kolla in om du har aktiviteter på programmet, och den som föredrar att uppleva områdets vackra natur kan utforska Urdaibai Biosphere Reserve (biosfäriskt reservat) och Playa de Laidatxu. Upplev vattenäventyr som sportdykning och windsurfing i närheten, eller prova på andra friluftsaktiviteter som mountainbiking och cykelturer. Gå till vår reseguide för Mundaka
Se fler lägenhetshotell i Mundaka
Karta
Lorategi Kalea 1A, 1-A, Mundaka, Basque Country, 48360

I närheten

  • Playa de Laidatxu
    2 min till fots - 0.2 km
  • Mundakas hamn
    6 min till fots - 0.6 km
  • Hondartzape
    13 min till fots - 1.1 km
  • Urdaibai Biosphere Reserve (biosfäriskt reservat)
    3 min med bil - 2.1 km
  • Toña strand
    3 min med bil - 2.1 km

Ta sig runt

  • Bilbao Zabalburu station – 35 min med bil
  • Bilbao (BIO) - 45 min med bil

Restauranger

  • Taberna Eguzki
    6 min med bil
  • Donde Alejo
    3 min till fots
  • Atxetak
    5 min med bil
  • Bar Alejo
    3 min till fots
  • La Leñera
    5 min till fots

Om boendet

Apartamentos Mundaka

  • Om boendet
  • Apartamentos Mundaka lockar med transport till/från flygplatsen, en takterrass och ett spelrum. Detta lägenhetshotell erbjuder surfing/bodyboarding, mountainbiking och rodd/paddling, för dig som ser fram emot en äventyrlig semester. Utöver att dra nytta av bekvämligheter som ett bibliotek och kemtvätt/tvättjänster kan du hålla dig uppkopplad via gratis wi-fi på rummet.
  • Detta lägenhetshotell erbjuder även följande förmåner:
    • Parkering (avgift tillkommer), flygtransfer tur och retur (avgift tillkommer) och snabb utcheckning
    • Snabb incheckning, conciergetjänster och en hiss
    • Bagageförvaring, en tv i lobbyn och en rökfri anläggning
  • Om rummen
  • Alla rum hos Apartamentos Mundaka är individuellt möblerade, och erbjuder bekvämligheter som sängtillbehör av högsta kvalitet och luftkonditionering, samt ytterligare detaljer såsom gratis wi-fi och värdeförvaringsskåp.
  • Du kan också hitta följande bekvämligheter i alla rum:
    • Bäddmadrasser och duntäcken
    • Duschar, bidéer och hårtorkar
    • 32-tums LED-tv med kabelkanaler
    • Garderober, kök och stora kylar/frysar

Liknande boenden

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: wi-fi (tilläggsavgift) och fast internet (tilläggsavgift)

Parkering och transport

  • Gratis parkering i närheten
  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
  • Parkering på området (EUR 13 per dag)
  • Begränsad parkering på området
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Te-/kaffebryggare

Matplats

  • Minibar
  • Rumsservice (begränsade tider)

Sovrum

  • Bäddmadrass
  • Duntäcke
  • Premiumsängkläder

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Utrymmen

  • Eldstad i lobbyn

Underhållning

  • 32-tums LED-tv med kabelkanaler
  • Bibliotek
  • Tv i allmänna utrymmen

Utomhus

  • Takterrass

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassad lounge
  • Tillgänglighetsanpassad parkering
  • Tillgänglighetsanpassad registreringsdisk
  • Tillgänglighetsanpassning (kan finnas begränsningar)
  • Tillgänglighetsanpassning på rummet
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Conciergetjänster
  • Flerspråkig personal
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning erbjuds en gång per vistelse
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Att göra

  • Mountainbikecykling
  • Rodd/paddling
  • Spelhall/-rum
  • Surfing/bodyboarding
  • Cykeluthyrning i närheten
  • Dykning i närheten
  • Fiske i närheten
  • Vandringsleder/cykelbanor i närheten
  • Vindsurfing i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet)
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 1 byggnad
  • 21 enheter
  • 5 våningar
  • Byggdes 2006
  • Enskild möblering

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Sen utcheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för sen utcheckning
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 09.00–18.00.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider), instruktioner för låsbox

Husdjur

Djur ej tillåtna

Barn och extrasängar

Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

  • Parkeringsavgift: EUR 13.00 per dag
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Att hålla koll på

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet rengörs av städpersonal
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Enligt policy kan vissa bokningar för gruppevenemang eller fester, inklusive svensexor och möhippor, nekas.

Vanliga frågor och svar

Är Apartamentos Mundaka husdjursvänligt?

Nej, husdjur är inte tillåtna på boendet.

Hur mycket kostar det att bo på Apartamentos Mundaka?

Enligt uppgifter från den 1 juli 2026, startar priserna från 1 517 kr för en natts vistelse för två vuxna på Apartamentos Mundaka den 2 juli 2026, inklusive skatter och avgifter. Priset baseras på det lägsta priset per natt som hittats under det senaste dygnet för vistelser under de 30 kommande dagarna. Priserna kan ändras. Välj datum för att få rätt priser.

Hur mycket kostar det att parkera vid Apartamentos Mundaka?

Parkering är tillgänglig för EUR 13.00 per dag. Det finns kostnadsfri parkering i närheten.

Vilka är incheckningstiderna för Apartamentos Mundaka?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Vilken utcheckningstid gäller för Apartamentos Mundaka?

Utcheckning sker senast klockan 12.00. Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (i mån av tillgång).

Erbjuder Apartamentos Mundaka flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen erbjuds.

Var ligger Apartamentos Mundaka?

Detta lägenhetshotell vid stranden i Mundaka ligger nära Playa de Laidatxu och Biscayabukten. Mundakas hamn och Basamortu kala ligger också tio minuter härifrån.

Är det gratis att avboka bokningen och får jag i så fall tillbaka hela beloppet?

Ja, eftersom det är viktigt med flexibilitet erbjuder boendet gratis avbokning på vissa rumspriser. Avbokningspolicyn för boendet finns på vår webbplats om du vill läsa mer om eventuella undantag och krav.

Recensioner

Recensioner för Apartamentos Mundaka

9,0

Underbart

9,2

Renlighet

9,0

Läge

9,2

Personal och service

9,0

Boendets skick och faciliteter
10 - Fantastiskt i betyg. 74 av 124 recensioner
8 - Bra i betyg. 39 av 124 recensioner
6 - Okej i betyg. 9 av 124 recensioner
4 - Dåligt i betyg. 2 av 124 recensioner
2 - Väldigt dåligt i betyg. 0 av 124 recensioner

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Juliette

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation
Logement agréable et spacieux bien situé
Bodde här 1 natt i januari 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Maria Isabel

Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation och annonsens riktighet
Lavadora muy cómoda dentro del apartamento y la secadora te prestan la industrial en el piso 1. Todo muy fácil de accesar con la tarjeta , la cama muy cómoda, la regadera deliciosa y todo muy limpio. Volveremos seguro si regresamos pronto a España
Bodde här 1 natt i mars 2026
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Itziar

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Muy agradables, la limpieza súper, y muchas cosas para ver en las inmediaciones... Para repetir
Bodde här 2 nätter i april 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

alba

Gillade: Renlighet, incheckning, kommunikation och annonsens riktighet
El alojamiento era bonito, moderno, completamente equipado, muy amplio y muy limpio. Como no llegábamos a la hora de atención en recepción para realizar el check in (pues se van a las 18:00h)nos dieron todas las indicaciones para recoger la llave en una caja fuerte que tienen en la entrada. Resultó un check in muy cómodo, rápido y bien explicado. La ubicación es muy buena justo enfrente de la playa. Tiene parking propio de pago aunque no lo utilizamos pues tuvimos la suerte de aparcar en la puerta. Este alojamiento es de 10! Totalmente recomendable
Bodde här 1 natt i april 2026
Verifierad recension

6/10 Okej

Jen

Good location

walking distance to the beach. Very simple room, not a great hangout
Bodde här 1 natt i oktober 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

FRANCK

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Appart’hôtel avec une vue incroyable sur la baie de Mundaka. Chambre tout confort spacieuse toute équipée. Proximité de la plage et du port. J’ai trouvé un parking gratuit à proximité en novembre. En été il serait préférable de reserver le parking. L’endroit ideal pour visiter la côte Basque.
Bodde här 1 natt i november 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Michele

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Molto disponibili, cucina moderna.
Bodde här 6 nätter i april 2024
Verifierad recension

8/10 Bra

david

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation
L appartement est très agréable , idéalement placé , très propre mais l environnement ( train + voitures) est un peu brillant .
Bodde här 3 nätter i juli 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Lee

Gillade: Renlighet och bekvämligheter
Lady at reception was exceptional with helping us a credit to the hotel
Bodde här 3 nätter i maj 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

john

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation
Convenient spacious apartment close to town centre and aross from the beach. Helpful lady on the front desk. Expensive parking.
View from room 502 balcony
Bodde här 2 nätter i juni 2025
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Mariya

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation

Buen alojamiento

Apartamento cómodo y limpio. La chica de la recepción muy amable.
Bodde här 1 natt i december 2023
Verifierad recension

8/10 Bra

Darren

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Nice apartment. Ideal for families. Walk to town and beach across the road. Town popular for surfing but great also for tourists looking for a scenic spot, authentic village and plenty of hiking options.
Bodde här 2 nätter i oktober 2024
Verifierad recension

8/10 Bra

Rebeca

Gillade: Renlighet och kommunikation

Ubicación con buenas vistas pero ruidosa.

Mundaka es una localidad preciosa. Sin embargo la estancia no ha sido todo lo satisfactoria que esperábamos porque el alojamiento se encuentra ubicado muy cerca de la carretera y de las vías del tren lo que supone ruido 20 horas al día. Destacar la amabilidad y el servicio del personal de recepción y de mantenimiento.
Bodde här 6 nätter i augusti 2025
Verifierad recension

8/10 Bra

francoise

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation

Endroit agréable hors saison

Accueil très sympathique. Confort et propreté appréciable. Le bruit généré par le passage des voitures était supportable hors saison. Vue sur les surfers insolite. Séjour agréable.
Bodde här 6 nätter i oktober 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Hugo

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation
Very spacious apartment with a well equiped kitchen , the bathroom is clean and its has a very big shower . Its situated very well in mundaka . Ver close to free parking area and beach and its also very close to all of the restaurants ans bars in the area
Bodde här 2 nätter i maj 2024
Verifierad recension

8/10 Bra

Porfirio

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Great place, easy enough parking and paid paid parking available, local restaurants are good, Must clean before leaving unit and take ones trash out, no sopa for the washing machine and dryer is on another part of the building. overall good and price is great.
Bodde här 1 natt i maj 2025
Verifierad recension

8/10 Bra

Lindsey

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Mundaka is the Spot
Bodde här 2 nätter i september 2023
Verifierad recension

6/10 Okej

Ignacio

Todo correcto
Bodde här 3 nätter i juli 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Jérémy

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Amabilité du personnel Propreté des lieux Vue sur la mer
Verifierad recension

8/10 Bra

Raul

Gillade: Renlighet, bekvämligheter, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Excelente mini-apartamento, muy limpio y funcional, cercano al centro del pueblo, frente una bonita playa, aunque en una calle fea. Buena comunicación con el hotel. El hecho de tener menos plazas de garaje que habitaciones resultó un pequeño problema para nosotros.
Bodde här 1 natt i juli 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Jennifer

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation

Mon séjour à Mundaka

J'ai été satisfaite de mon séjour à Mundaka Endroit sympathique, le réceptionniste très sympathique et disponible Le studio propre à proximité de tout J'y reviendrai appartement tout équipé avec la clim, faut pas demandé plus. 10/10
Bodde här 3 nätter i augusti 2023
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Arnaud

Gillade: Renlighet, rummets bekvämlighet och kommunikation
Accès très simple avec guidage GPS. L'appartement est bien situé au début de la ville. La visite de Mundaka peut se faire à pied sans difficulté. Le parking n'est pas payant avant le 1 juin pour le stationnement du véhicule dans la ville. Appartement très propre spacieux et confortable pour une famille.
Bodde här 1 natt i april 2023
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Jean

Gillade: Renlighet, bekvämligheter och boendets skick och faciliteter
Petit hôtel charmant et très propre et moderne. Aucune mauvaise surprise tout était selon ce qui était promis sur le site web. L’appartement était au deuxième étage avec la même vue que la photo de la pub. Utilisé le coffre fort sans frais additionnels Parking intérieur et payant ( tel qu’annoncé). Bon accueil professionnel et très courtois. Belle expérience.
Bodde här 2 nätter i maj 2025
Verifierad recension

6/10 Okej

Verifierad resenär

Gillade: Renlighet

Okish

Basic apartments. Had a strange unpleasant smell.
Bodde här 1 natt i juni 2024
Verifierad recension

10/10 Utmärkt

Daniel

Gillade: Renlighet, boendets skick och faciliteter och kommunikation
Très bel appartement, bien situé avec cuisine très fonctionnelle et laveuse. Lits confortables. L’appartement était très grand, et la terrasse immense. Photos représentatives des lieux. Stationnement disponible sur place moyennant des frais. Nous avons pu laissé nos valises en consigne sans problème. Il n’y avait pas toujours quelqu’un à la réception. Nous y retournerions sans problème.
Bodde här 3 nätter i oktober 2024